PARTNER PORTALU
Elegancka mała łazienka z szałową fototapetą. Daj się zaskoczyć!

Elegancka mała łazienka z szałową fototapetą. Daj się zaskoczyć!

Autor: Anna Usakiewicz
03 wrz 2014 08:14

Wykonane podczas egzotycznych wakacji zdjęcia można wykorzystać jako inspirację podczas urządzania mieszkania,  a nawet element aranżacji poszczególnych pomieszczeń, w tym łazienki.

Tak też stało się w przypadku tej przeznaczonej dla gości toalety. W niewielkim, urządzonym nowocześnie wnętrzu ograniczone do minimum wyposażenie oraz paleta barw stworzyły pole dla mocnej, wyrazistej i kolorowej dekoracji. A co najważniejsze – dekoracji niepowtarzalnej, ponieważ zdjęcie, które po powiększeniu wykorzystano jak fototapetę, zostało wykonane przez właścicieli domu podczas jednej z afrykańskich wypraw. Widoczny już od wejścia kameleon dodatkowo multiplikuje się w lustrach umieszczonych na sąsiednich ścianach, co potęguje wrażenie. 

Niewielka ilość elementów, składających się na wyposażenie toalety gościnnej, to doskonały pretekst to tego, aby wyróżnić wnętrze za pomocą ceramiki o oryginalnej, efektownej formie. Tutaj wybrano nowoczesne, kubistyczne bryły umywalki z katalogu Alape oraz sedesu Art Ceram o nietypowych kształtach. Taki zestaw podkreśla reprezentacyjny charakter pomieszczenia, a czarne tło okładzin świetnie eksponuje linię wyposażenia.

  • Wyjątkowa fototapeta

    arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska
    Inwestorzy, którzy sporo podróżują m.in. po Afryce, zaproponowali umieszczenie  na ścianie zdjęcia kameleona, które zrobili podczas jednej  z wypraw. Zanim pojawił się ten pomysł, długo szukaliśmy odpowiedniej fototapety, która pasowałaby to tego wnętrza, zastanawialiśmy się też nad obrazem. Ostatecznie wybór padł na zdjęcie kameleona, a ponieważ mała łazienka potrzebowała optycznego powiększenia, zdjęcie dodatkowo  odbija się w lustrach. Teraz wydaje się, że tych kameleonów jest znacznie więcej...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także