PARTNER PORTALU
Innowacje w łazience: baterie wykonane w technice druku metalu 3D

Innowacje w łazience: baterie wykonane w technice druku metalu 3D

Autor: Redakcja Łazienka.pl
29 marz 2019 12:04

Na targach ISH Grohe zaprezentowało baterię wykonaną w technice druku metalu 3D, stając się tym samym pierwszą niemiecką firmą, która tego dokonała.

Marka opracowała unikalną formułę granulek do zastosowania w swoich drukarkach 3D do metali, zlokalizowanych w fabryce Hemer w Niemczech. „Design naszych nowych baterii Grohe Atrio Icon 3D oraz Grohe Allure Brilliant Icon 3D jest wprost niesamowity. Dzięki nim to, co było wcześniej nie do pomyślenia staje się możliwe”, jak powiedział Michael Rauterkus, Dyrektor Generalny Grohe AG. „To, co Państwo widzą to przyszłość wzornictwa. Dla konsumentów, to przyszłość ich własnej kreatywności oraz wyjątkowej personalizacji. Wierzymy, że druk 3D metali zrewolucjonizuje sposób korzystania z wody w domu. To wyjątkowe połączenie personalizacji oraz produkcji przemysłowej”.

Granice pomiędzy indywidualnymi przestrzeniami życiowymi coraz bardziej się zacierają. Kuchnia często stanowi część pokoju dziennego, łazienka otwiera się na sypialnię, i obydwa pomieszczenia, zamiast pełnić wyłącznie zadania funkcjonalne - stają się zatem istotnymi przestrzeniami życiowymi. Przy projektowaniu tych miejsc, konsumenci zwracają uwagę
na detale w łazience czy kuchni, znacznie częściej niż kiedykolwiek wcześniej. W konsekwencji, produkty do łazienki i kuchni są dziś elementami wystroju domu, które pozwalają im na wyrażenie swojego własnego stylu i preferencji.

Wypuszczając na rynek jako pierwsza europejska firma baterie wykonane w technice druku metalu w 3D, Grohe zerwała ze starą zasadą, że forma podąża za funkcją i łączy najnowocześniejszą technologię ze spektakularnym wzornictwem. „Oczekiwania konsumentów ulegają znaczącym zmianom”, powiedział Michael Rauterkus podczas swojego przemówienia programowego wygłoszonego przed międzynarodową grupą 350 dziennikarzy oraz zaproszonych gości. „Firma Grohe kształtuje przyszłość wody w zakresie wzornictwa oraz innowacji, zarówno analogowych jak i cyfrowych, dając naszym klientom oraz konsumentom podstawy do wykorzystania energii oraz piękna wody - jako spersonalizowane doświadczenia tam, gdzie mogą cieszyć się wodą”. W czasie, gdy nowe przestrzenie życiowe podlegają ewolucji w łazience oraz kuchni, konsumenci często napotykają niechciane zawiłości w procesie tworzenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także