PARTNER PORTALU
Jasna łazienka – tak możesz ją urządzić

Jasna łazienka – tak możesz ją urządzić

Autor: Anna Usakiewicz
18 sie 2015 08:21

Łazienka to pomieszczenie, w którym światło jest szczególnie cenne i przydatne. Wnętrze, w którym zwykle nie ma okna, pomogą rozjaśnić odpowiednie materiały i kolory oraz dobrze dobrane oświetlenie.

Urządzając łazienkę, zwłaszcza małą lub większe pomieszczenie, w którym niestety nie ma okna, musimy pamiętać, aby odpowiednio oświetlić i rozjaśnić wnętrze. Kwestia oświetlenia w łazience jest niezwykle ważna i dotyczy zwłaszcza strefy umywalki oraz okolic lustra. Ale nawet najsilniejsze punkty świetlne nie zapewnią wnętrzu wrażenia lekkości i rozświetlenia, jeżeli wybierzemy zbyt ciemne kolory oraz sprawiające wrażenie przytłoczenia materiały oraz formy wyposażenia. 

Jeżeli zależy nam, aby łazienka była pomieszczeniem jasnym, pełnym światła i przestrzeni - choćby tylko optycznej - trzeba postawić na biel lub inne jasne kolory: beże i kremy. Biel warto dodatkowo rozświetlić taflami lakierowanego MDF-u, czy połyskującej mozaiki (perłowej, srebrnej, złotej).

Wybierając materiały w jasnych odcieniach beżu, praktycznie będzie sięgnąć po płytki ceramiczne i gresowe. Sprawdzą się głównie te polerowane w pół-polerze, tzw. płytki lapatto. Świetnie w jasnej łazience prezentuje się kamień naturalny: marmur, trawertyn, a zwłaszcza onyks, który pięknie wygląda podświetlony liniami ledowymi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także