PARTNER PORTALU
Jimi Ogden podpowiada, jak rozpocząć przygodę z odnawianiem starych mebli

Jimi Ogden podpowiada, jak rozpocząć przygodę z odnawianiem starych mebli

Autor: Redakcja Łazienka.pl
05 lut 2019 13:42

O tym, czy Polacy są kreatywni oraz jaką rolę pełni dla nich redesign i recycling opowiada Jimi Ogden, designer i prowadzący program "Rzeczy Od-Nowa" w telewizji HGTV.

Redesign i recycling staje się coraz bardziej popularniejszym trendem na świecie. Jednak, czy święci on sukcesy także wśród Polaków?

Tak naprawdę, tylko niewielka grupa ludzi jest gotowa na to, aby poświęcić swój czas i pieniądze na recycling i odnawianie np. mebli. Większość ludzi wierzy, że życie tak szybko przemija, że nie mają czasu na nic, a w szczególności na odnawianie starych mebli. Więc kupują szybko, tanie i funkcjonalne rzeczy i tak samo się ich pozbywają - podkreśla Jimi Ogden, designer i prowadzący program "Rzeczy Od-Nowa" w telewizji HGTV.

Uważam jednak, że ludzie nie doceniają odnawianych mebli. Po pierwsze są one wykonane z solidnych materiałów i można je przywrócić do życia i idealnie wpasować w nasze nowoczesne wnętrza. Niestety recycling nie jest jeszcze trendy i popularny w Polsce. Większość Polaków woli sięgać po szybkie rozwiązania. Bardzo jest więc trudno przekonać Polaków, aby skłaniali się w kierunku recyclingu starych mebli i materiałów. Ale mam nadzieje, że się to zmieni - dodaje Jimi.

Jimi Ogden odpowiada także, jak najłatwiej rozpocząć ekscytującą przygodę z odnawianiem mebli i rzeczy na własną rękę oraz czy jesteśmy na to gotowi.

Wszyscy są gotowi do tego, aby zacząć przygodę z recyclingiem starych przedmiotów, aby zrobić z nich coś użytecznego. Jednak na początku takiej drogi można łatwo się trochę przerazić, gdyż nie masz umiejętności i wiedzy niezbędnych do odnawiania rzeczy. Każdy początek jest trudny. Podobnie jest z pływaniem – jak nie umiesz pływać boisz się nawet wejść do wody. Dopóki się nie nauczysz. I porównywalnie jest z odnawianiem mebli. Dopiero jak zdobędziemy jakąś wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby to robić wtedy łatwiej jest się przekonać do recyclingu i czerpać przyjemność z tego typu aktywności. I wtedy powiesz sobie dlaczego nie robiłem tego wcześniej, to takie przyjemne. Jednak w pierwszej kolejności trzeba zdobyć niezbędne umiejętności, aby w ogóle zacząć odnawiać meble. Ale musisz tego chcieć i tu jest największe wyzwanie – aby przekonać ludzi do zrobienia tego pierwszego kroku w kierunku recyclingu - podkreśla Jimi Ogden.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także