PARTNER PORTALU
Jubileuszowe wydanie Świata Łazienek i Kuchni: poznaj naszą redakcję

Jubileuszowe wydanie Świata Łazienek i Kuchni: poznaj naszą redakcję

Autor: Justyna Łotowska
27 lis 2017 08:39

Na rynku ukazało się 100. wydanie magazynu „Świat Łazienek i Kuchni”. Jesteśmy z Wami równo 18 lat – pierwszy numer czasopisma ujrzał światło dzienne w roku 2000. Poznajcie naszą redakcję.

Co się wtedy działo? A chociażby to, że karierę zaczął legendarny komunikator internetowy Gadu-Gadu. Padł pierwszy klaps na planie serialu „M Jak Miłość”. Andrzej Wajda otrzymał Oscara za całokształt twórczości. W Sydney miały miejsce Igrzyska Olimpijskie, a cały świat oddychał z ulgą, kiedy słynna „pluskwa milenijna” okazała się tylko niegroźnym „straszakiem”.

Przez sto numerów magazynu „Świat Łazienek i Kuchni” przewinęło się w ciągu tych 18 lat naprawdę pokaźne grono redaktorów i dziennikarzy. Pierwszą redaktor naczelną była Barbara Sojko, później zastąpiła ją Małgorzata Nietupska, a od 3 lat funkcję tę pełni Ewa Kozioł.

Redaktorem prowadzącym magazynu jest od ponad półtora roku Urszula Tatur – to jej zawdzięczamy wybór inspirujących wnętrz kuchni i łazienek, to przede wszystkim ona wyszukuje dla Was nowinki produktowe z polskich sklepów, pilnie śledzi aktualne trendy wnętrzarskie na świecie, to ona na bieżąco monitoruje to wszystko, co pojawia się w ofercie producentów rekomendując, co z ogromu dostępnego na rynku wyposażenia wnętrz warto mieć we własnym domu. To ona wreszcie prowadzi portal Mamkuchnie.pl, w którym znajdziecie wszystko, co o aranżacji i wyposażeniu kuchni warto wiedzieć.

W tematyce łazienkowej, która jest – jakby nie było – drugim filarem „Świata Łazienek i Kuchni” wspomaga ją Anna Sołomiewicz, redaktor prowadząca portalu Łazienka.pl i magazynu Łazienka. Nad artykułami do „Świata” pracują także Anna Usakiewicz oraz Marta Pancewicz. Zajmują się one również stylizacjami wielu łazienek i kuchni, które można znaleźć na naszych łamach.

W każdym z tych stu numerów naszego magazynu zabieraliśmy Was w podróż do najpiękniejszych polskich łazienek i kuchni. Pokazywaliśmy, jak warto mieszkać, jak można upiększyć te pomieszczenia, jak sprawić, aby żyło się w nich wygodniej. Kiedy 18 lat temu tworzyliśmy nasze czasopismo, było ono jedynym na polskim rynku magazynem wnętrzarskim poświęconym wyłącznie tematyce aranżacji kuchni i łazienek. I nic się nie zmieniło do tej pory! Nadal jesteśmy wyjątkowi. Całkowicie natomiast zmieniły się Wasze mieszkania.

Polskie wnętrza przeszły kompletną metamorfozę, do tego stopnia, że kiedy oglądamy w redakcji – co nam się zdarza dosyć często – propozycje wnętrz z tamtych lat, wydaje nam się, że minęła cała epoka! W roku 2000 królowały „ciężkie”, masywne kuchnie w tradycyjnym stylu, ściany w kolorach, które dzisiaj uznalibyśmy za nie do przyjęcia, podświetlane wnęki z kartongipsu, w łazienkach – płytki po sam sufit i imponujące gabarytami kabiny prysznicowe.

Co pozostało niezmienne? Nadal lubimy drewno i neutralne kolory – beże i brązy. Ciągle kochamy wnętrza ciepłe i przyjazne. Chcemy żeby było nam przytulnie i wygodnie. Cała reszta to kwestia gustów, które – jak wiadomo – są wyjątkowo zmienne. Nasza potrzeba posiadania pięknej i funkcjonalnej kuchni i łazienki jest natomiast dokładnie taka sama zarówno dzisiaj, jak i 18 lat temu. I to właśnie staraliśmy się w każdym ze stu numerów „Świata Łazienek i Kuchni” przekazać.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także