×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Konkurs Dobry Design 2023. Oto TOP 5 w kategorii Wyposażenie łazienki!

Konkurs Dobry Design 2023. Oto TOP 5 w kategorii Wyposażenie łazienki!

Autor: Ewa Kozioł
03 sty 2023 19:41

Jurorzy konkursu Dobry Design 2023 wybrali pięć najlepszych produktów w kategorii Wyposażenie łazienki. Zwycięzcę poznamy podczas gali będącej wydarzeniem towarzyszącym 4 Design Days 2023. Poznaj finalistów!

1. Deszczownica Silia, proj. Anna Owczarek i Katarzyna Łogwinienko, Deante

Armatura Silia to reinterpretacja jednego z najbardziej klasycznych modeli w historii armatury łazienkowej. Cała seria oparta jest na kształcie wygiętej w łuki rury, dzięki czemu produkty są opływowe i zaokrąglone. Deszczownica występuje w 4 modnych kolorach: stal szczotkowana, złoto szczotkowane, matowa czerń – nero i intrygująca głęboka szarość – titanium. Produkt wykonany jest z trwałego mosiądzu i wysokogatunkowej stali, to materiały długowieczne, które będą nam służyć latami.

2. Odpływ prysznicowy Wiper Intensi 316, Wiper

Wiper Intensi 316, odpływ prysznicowy, stworzony z myślą o najnowszych trendach. Możliwość docinania na żądaną długość powoduje, że wpasowuje się w rozmiar brodzika a niska zabudowa pozwala na montaż w trudnych warunkach. Wersja UNO, syfon pojedynczy/DUO, syfon podwójny. Rynna odbiera wodę na całej długości, posiada podwójny system odprowadzenia wody, z warstwy hydroizol oraz posadzki. 2 dostępne kratki. Długość bazy 300 mm, dł. rynny/kratki 1200 i 1500 mm. Szerokość rynny 30 mm. Stal nierdzewna gat 316. Kolory: srebrny i 4 kolory w technologii PVD: 3 odcienie złota, graphite black. Wykończenia: poler, szlif, mat. W zestawie również prowadnice spadkowe brodzikowe.

3. Linia umywalek dla seniorów i osób niepełnosprawnych, Aimms

Aimms zlecił opracowanie innowacyjnej mieszanki antybakteryjnej i grzybostatycznej Sieci Badawczej Łukasiewicz, natomiast za aspekty funkcjonalne, użytkowe i estetyczne umywalek odpowiedzialny był zespół biura strategiczno-projektowego Tenka. W efekcie powstała linia umywalek dostosowanych do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami. 

W skład linii wchodzą następujące typy umywalek:

– z misą w kształcie półksiężyca, z uchwytami bocznymi i przednimi,

– z misą prostokątną, z uchwytami bocznymi i jednym uchwytem przednim,

– z misą prostokątną, z uchwytami bocznymi i z dodatkową przestrzenią na przybory toaletowe,

– do zainstalowania w kącie, z uchwytami bocznymi i jednym uchwycie przednim przy dodatkowej przestrzeni na przybory toaletowe.

4. System zabudowy łazienki Smart Łazienka, Katewell Katarzyna Rychlewska

Smart Łazienka to innowacyjny i funkcjonalny system zabudowy łazienki ukierunkowany na optymalne wykorzystanie jej przestrzeni. Składa się z wysokiej klasy kabiny prysznicowej połączonej z miejscem do przechowywania. Zabudowa wykonana jest z bezpiecznego szkła hartowanego – kabina ze szkła transparentnego, szafa ze szkła w wybranym kolorze. Rozwiązanie dostępne jest w wielu wariantach do wyboru, począwszy od sposobu otwierania drzwi prysznicowych, przez wielkość kabiny, kolor y okuć i uchwytów na kolor ze szkła szafy kończąc.

5. Bateria umywalkowa Gabro, Invena

Bateria umywalkowa, wysoka Gabro to doskonała para do umywalki stawianej na blat. Utrzymana w kolorze modnej miedzi połączonej z korpusem wykończonym w efekcie marmuru stanowi must have nowoczesnej łazienki. Wyposażona w trwały mieszacz ceramiczny 25 mm oraz perlator oszczędzający wodę nawet o 45% daje pełną funkcjonalność w strefie umywalkowej i to na wiele lat.

Kolejny etap to prezentacje najlepszych rozwiązań w trakcie 4 Design Days 2023 i wybór zwycięzców. Finał konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali Dobry Design w dniu 27 stycznia w MCK w Katowicach.

Organizatorem Konkursu Dobry Design 2023 jest PTWP, wydawca serwisów Propertydesign.pl i Dobrzemieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days - święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Zobacz także Konkurs Dobry Design 2023. Znamy TOP 5 w każdej kategorii!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także