Łazienka dla dzieci – wakacyjne wnętrze tuż nad Bałtykiem

Łazienka dla dzieci – wakacyjne wnętrze tuż nad Bałtykiem

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
11 marz 2014 09:28

To łazienka dla małej dziewczynki, inspirowana morską żeglugą. Kolor mozaiki imituje tu wodę i koralowce oraz światło i przestrzeń na miarę oceanu.

Architekt Marcin Konopka, aranżując łazienkę dla dziecka, stanął przed wyzwaniem zamiany zaplanowanej tu wcześniej garderoby, na nieco bajkowy świat malucha. Początkowo łazienka nie była bowiem wydzielona w tej części domu.

Łazienka dla dziewczynki

Pomysł na projekt został zdeterminowany osobą przyszłej użytkowniczki. Mała Zosia wybrała tu granatowy odcień mozaiki – na tej bazie architekt zbudował resztę przestrzeni. Łazienkę dla dziecka wprowadzono w morską estetykę już od drzwi – stworzono je na zamówienie z lakierowanego MDF-u w kolorze granatu, dodano charakterystyczny bulaj. Na podłodze ułożono beżowe płytki, budujące atmosferę piaszczystej plaży. Zaś ściany dziecięcej łazienki w pełni zdominowała ciemnoniebieska mozaika. Pojawiający się gdzieniegdzie wzór imitujący wygląd dna morskiego nie był łatwy do ułożenia, ale podołał temu zdolny wykonawca – Paweł Gębala. Jest to jeden z elementów nadających wnętrzu przestrzeń.

Morskie motywy

Motyw koralowców w domu położonym niedaleko Bałtyku ma za zadanie nadać głębi poprzez swobodną, graficzną zabawę na ścianach. Również szafa, która miała się znaleźć w dziecięcej łazience, została wyposażona w przesuwne fronty lustrzane – stwierdza Marcin Konopka. Podobną misję spełnia duże lustro nad niewielką umywalką oraz pustaki szklane (dodatkowo odbijające światło) okalające kabinę. Całość wieńczy czerwona szafeczka i mozaika w tym samym kolorze. Kontrastowe kolory w łazience dla dziewczynki gwarantują magiczny charakter kąpieli, a kulista lampa jest tu niczym nadmorska latarnia, będąca czasem jedyną ostoją podczas sztormu... Za kilka lat, gdy z dziecięcej łazienki „wyprowadzą się” lalki, ich miejsce zajmą kosmetyki nastolatki. Morskich opowieści słucha się przecież z przyjemnością bez względu na wiek.

Tekst: Świat Łazienek i Kuchni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także