Łazienka dla mężczyzny –  wanna i kabina na niewielkim metrażu

Łazienka dla mężczyzny – wanna i kabina na niewielkim metrażu

Autor: Anna Usakiewicz
27 cze 2014 08:04

Pomimo, że powierzchnia łazienki wynosi jedynie 5 m kw. udało się zmieścić zarówno wannę jak i kabinę prysznicową, a przy tym funkcjonalnie rozplanować wyposażenie.

Gdyby dla barw, ich odcienie i zestawień, szukać analogii w świecie zapachów, ta łazienka pachniałaby cedrem oraz drzewem sandałowym, z lekko wyczuwalną nutą piżma – jak zmysłowe perfumy.

Elegancja w męskim wydaniu

W mieszkaniu stanowiącym swoiste męskie terytorium łazienka to pomieszczenie reprezentujące styl charakterystyczny dla całego projektu wnętrza. Zaaranżowaną w stylistyce glamour – ze stylowymi kinkietami, bogato zdobioną ramą lustra – łazienkę charakteryzuje jednocześnie oszczędność form widoczna w kształtach wanny, mebli czy linii armatury. Bazę projektu stanowią natomiast kolory ziemi. Trafnie dobrane nie tylko pod względem koloru, ale także rysunku i faktury okładziny ceramiczne oraz dekoracyjny tynk ścienny roztaczają naturalny, nieco surowy urok. Na takim tle wyraźnie „grają” dodatki i akcenty glamour: stylowe akcesoria łazienkowe, uchwyty meblowe, szklana misa umywalki. 

Wanna i kabina na małej przestrzeni

Funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni umożliwiło wyposażenie łazienki zarówno w wannę, jak i prysznic we wnęce. Poza szafką podumywalkową (Megan Design) także efektownie i praktycznie zabudowana wnęka obok prysznica oferuje miejsce do przechowywania kosmetyków oraz przyborów toaletowych. 

  • Antyczne inspiracje

    arch. wnętrz Joanna Nawrocka
    Projekt wnętrza tego mieszkania wymagał wydzielenia na nowo tzw. komunikacji, zburzenia niektórych ścian oraz powiększenia łazienki. Inwestorowi zależało na tym, aby w łazience znalazła się oferująca relaksującą kąpiel wanna oraz oddzielny, wygodny prysznic z deszczownicą. Wnętrze zaprojektowałam na wzór antyczny, elegancki w swojej formie, ale z elementami stylu nowoczesnego: chromowanymi bateriami, czarnymi meblami oraz przeszklonym prysznicem. Nad wanną został nałożony stiuk woskowany z indywidualnym złoconym wzorem, który powtarza się na szklanych, przesuwnych drzwiach do łazienki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także