Łazienka dla rodziny - z wanną i kabiną prysznicową

Łazienka dla rodziny - z wanną i kabiną prysznicową

Autor: Redakcja magazynu Świat Łazienek i Kuchni
12 marz 2014 14:29

W łazience dla rodziny znajdują się zarówno prysznic i wanna, dlatego wnętrze to spełnia potrzeby wszystkich domowników.

W tym domu zagospodarowano sporą powierzchnię, która mieści się tuż przy sypialni małżonków i pokoju dziecka. Wnętrze łazienki dla rodziny oferuje komfortową strefę przygotowań do pracy i szkoły.

Odważne wybory

Łazienka rodzinna, z której korzystają wszyscy domownicy, w przeciwieństwie do toalety gościnnej, miała przede wszystkim być funkcjonalna i przestrzenna. Wyposażono ją więc i w wannę, i w prysznic, dzięki czemu nikt nie musi rezygnować z ulubionej formy relaksu. Dwie umywalki pozwalają na wspólne mycie zębów rano. W całym domu panuje nowoczesny klimat. Właściciele, poszukując niebanalnych rozwiązań w wystroju łazienki dla rodziny podejmowali, przy udziale arch. Anny Superniok-Gruner, odważne decyzje. Ponieważ dom wyposażony jest nowocześnie i niebanalnie, w łazience również musiało znaleźć się nawiązanie do dominującej stylistyki. Postawiono więc na wprowadzenie do łazienki sporej dawki szarości, współgrającej doskonale z surową, minimalistyczną resztą.

Barwne kontrasty

W tej rodzinnej łazience szarość nie oznacza nudy. Płytki bowiem były wybrane i skomponowane przez architekt z pięciu serii, dzięki czemu oko bawi gra faktur, deseni i wielkości. Gwiazdą, która najjaśniej lśni w tym wnętrzu, są płytki ze srebrzystym motywem liści, dodające panującej tu nowoczesności nutę przepychu. To bez wątpienia ukłon w stronę kobiecej natury pani domu, która również do sypialni wprowadziła żyrandol z kryształków i kilka drobiazgów w stylu glamour. Sposobem na ożywienie łazienki dla rodziny jest możliwość szybkiego odświeżenia jej aranżacji. Dziś dominującą rolę gra zieleń, która pojawiła się pod postacią dodatków: dywaników, ręczników i roślin. Soczysty kolor ociepla wnętrze i budzi głód na dalsze zabawy stylistyczne. Wystarczy bowiem wymienić ręczniki i dołożyć kilka drobiazgów, by szarość nabrała nowych kontrastów.

  • Podziały przestrzeni

    arch. Anna Gruner

    Można było zaszaleć z dekorami w tym wnętrzu. Przestrzeń łazienki jest spora i, aby nie była nudna, zaplanowałam podziały, które organizują przestrzeń. Za pomocą szklanej tafli wydziela się sedes od umywalek. Tafla została wykonana na zamówienie z dekorem liści, powtarzającym się również na płytkach. Taki akcent ożywia wnętrze i dodaje wszechobecnym szarościom lekkości. Pani domu, zainspirowana tym motywem, dobrała zielone dodatki i sporo roślin. Również kabina wydzielona jest od wanny dobudowaną ścianką działową. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także