PARTNER PORTALU
Łazienka niczym z Paryża: gotowy projekt salonu kąpielowego

Łazienka niczym z Paryża: gotowy projekt salonu kąpielowego

Autor: Anna Sołomiewicz
02 lut 2018 10:02

Salon kąpielowy urządzony w jednorodzinnym domu pod Warszawą urzeka nastrojem rodem z Paryża. Klasycyzujące formy i ponadczasowa kolorystyka zbudowały w pomieszczeniu niezwykły klimat sprzyjający relaksowi.

Właścicielami domu, który zdobi ten przestronny, bo aż 19-metrowy salon kąpielowy jest młode małżeństwo aktywnych zawodowo ludzi. On to miłośnik wycieczek rowerowych, Ona – artystka, która w wolnym czasie lubi malować. Autorka projektu, Katarzyna Barbella Aponte, mając na uwadze wrażliwość artystyczną pani domu, podjęła się stworzenia wnętrza, które zamiast podążać ślepo za modą, ma unikalną duszę. 

Klienci wiedzieli, ze chcą wyjątkowego wnętrza i świadomie odrzucili modny minimalizm” - relacjonuje architekt. „Kochają naturalne materiały dlatego w realizacji znalazł się fornir dębowy na blacie pod umywalkami czy kamienna mozaika na części posadzki – dodaje autorka projektu.

Obecność naturalnego drewna ociepla wizualnie aranżację wnętrza, która zdominowana została przez ponadczasowy zestaw czerni i bieli. Kolor czarny przewija się przez większość pomieszczenia w postaci drobnych akcentów, jak baterie umywalkowe czy rama lustra, tylko po to, aby zaskoczyć zdecydowaną obecnością w strefie prysznica. 

Za sprawą takiego operowania barwami, zostaje zachowana wizualna odrębność strefy kąpieli i natrysku, którym przydzielono diametralnie różne funkcje. Ta druga, wykończona drobną, czarną mozaiką na podłodze i ścianach, jest niczym oddzielne pomieszczenie, będące tłem dla właściwej części łazienki. Klienci wiedzieli, ze chcą salonu kąpielowego z wanną do wieczornego relaksu, przestronnym prysznicem do porannych kąpieli przed wyjściem do pracy i wydzieloną część pralni - opowiada Katarzyna Barbella Aponte. 

Oprócz strefy umywalki dla dwojga, zachęcającej do wypoczynku wolno stojącej wanny oraz przestronnej strefy natrysku, w pomieszczeniu znalazła się bowiem także pralnia. Jest jednak dyskretnie schowana za frontami meblowymi, tak aby nie zakłócać klimatu aranżacji. Atmosferę potęgują natomiast perfekcyjnie dopracowane detale w postaci kinkietów w stylu retro czy pomalowanych na biało płytek imitujących cegłę. 

Projekt: arch. Katarzyna Barbella Aponte, Barbella Interiors

Zdjęcia: Marcin Kowalski, SMART LAB; Stylizacja: Kamila Szmyd

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także