PARTNER PORTALU
Łazienka przy sypialni - małe wnętrze może być funkcjonalne

Łazienka przy sypialni - małe wnętrze może być funkcjonalne

Autor: Redakcja magazynu Świat Łazienek i Kuchni
13 marz 2014 12:15

To nowoczesne wnętrze zostało urządzone gustownie i w odważnych kolorach. Dominująca w łazience przy sypialni czerń to eleganckie i energetyczne tło dla białych i czerwonych dodatków.

Pojawiające się tu wyraziste czerwone akcenty przywodzą na myśl ślad kobiecej szminki. Urodę wnętrza wyznaczają też odważne płytki oraz mozaika w kolorze czerni.

Oszczędny minimalizm

Nowoczesna łazienka przy sypialni została urządzona oszczędnie, odważnie i na temat. Nie ma tu przedmiotów przypadkowych. Czerń zdominowała wnętrze, biel wyznacza wyposażenie strategiczne, a czerwień pojawiła się na chwilę, w postaci dodatków. Tak uporządkowana, konsekwentna aranżacja wprowadza poczucie harmonii. Jednak nie ma tu mowy o monotonii czy nudzie. Odważne kolory, a zwłaszcza czerń, pod postacią dużych płytek – na ścianie połyskujących, na podłodze lekko zmatowionych – tworzą ekstrawaganckie tło.

  • arch. Agnieszka Burzykowska-Walkosz

    Obniżyłam sufit, aby dodać łazience głębi. Jednocześnie, by zniwelować wrażenie niskiego wnętrza, zastosowałam na „podniebieniu” sufitu odbijającą światło strukturę, która oświetlona sprawia wrażenie kopuły. Ten niesamowity efekt udało się osiągnąć za pomocą stiuku weneckiego w złotym kolorze. Dodatkowo owal, który tam powstał, nawiązuje do półokrągłej ściany w salonie apartamentu.

Energetyczne kolory

Zastosowana tutaj zasada: „mniej znaczy więcej” zaowocowała wnętrzem dającym jego użytkownikom energię. Proste, oszczędne formy, jak duża tafla lustra klejona bezpośrednio do ściany, minimalistyczna armatura, stalowe wieszaki, umywalka i sedes o podstawie prostokąta, tworzą zgrany zestaw hitech. Prysznic w łazience przy sypialni również podporządkowany jest tej stylistyce. Zrezygnowano z brodzika, zastępując go odpływem punktowym, kabina natomiast zostałą zamontowana na posadzce wykończonej mozaiką. Kabina typu walk-in nie ma tradycyjnych drzwi. Zbudowana jest z jednej  tafli giętego szkła i delikatnych profili. Dzięki temu szybko i bez niepotrzebnych ceregieli można tu rozpocząć dzień. Natomiast wieczorem łazienka oferuje użytkownikom wyciszenie przy efektach specjalnych, jakie tworzy podświetlany sufit. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także