Łazienka przy sypialni – minimalistyczne wnętrze w szarościach

Łazienka przy sypialni – minimalistyczne wnętrze w szarościach

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
27 lut 2015 08:09

W aranżacji rządzą oszczędne formy i kubistyczne bryły. Chłodna, ponadczasowa kolorystyka wyznacza elegancki styl, zaś wanna i kabina prysznicowa zapraszają do przyjemnego relaksu.

Na piętrze domu ulokowano strefy prywatne: sypialnię małżonków wraz z łazienką. W sypialni zastosowano ciepłe beże i brązy w nieco ozdobniejszym wydaniu, jak dekoracyjna tapeta z neobarokowym nadrukiem. Dla równowagi łazienka jest chłodna i minimalistyczna.
Szare, surowe płytki okazały się idealnym tłem dla nowoczesnego i wyważonego w formie wyposażenia: umywalki, wanny Duravit i baterii Axor Starck. Pozornie proste rozwiązania nie są wcale tak oczywiste, jakby się wydawało. Niespodzianką jest choćby obniżona wanna, która pozwala zanurzyć się w wodzie poniżej poziomu podłogi.

Prysznic wydzielony jest dużą transparentną taflą szkła, która symbolicznie
wyznacza jego przestrzeń. Nie ma bowiem brodzika, a zastępuje go specjalnie przygotowana do tej roli podłoga. Umywalka ustawiona jest na blacie z bielonego dębu. Łazienka wyłożona jest szarymi płytkami ceramicznymi firmy Agrob Buchtal o surowej, oszczędnej urodzie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także