PARTNER PORTALU
Łazienka w kolorach natury: zobacz piękny projekt

Łazienka w kolorach natury: zobacz piękny projekt

Autor: Anna Sołomiewicz
19 gru 2017 10:02

Zwykle mieszkania na wynajem kojarzą nam się ze zbieranina przypadkowych mebli i niewyszukanymi materiałami wykończeniowymi, a łazienki są w nich traktowane po macoszemu. Apartament w Gdańsku zaprojektowany przez Studio Projekt jest przeciwieństwem takiego stereotypu.

50-metrowy apartament zaaranżowany przez Studio Projekt znajduje się w ekskluzywnej lokalizacji Invest Komfort BraBank Stara Stocznia nad samym brzegiem Motławy. Jego właściciele – małżeństwo, które po raz kolejny zdecydowało się skorzystać z usług biura, doskonale utożsamiając się z jego stylem – postanowili przeznaczyć go na krótkoterminowy wynajem.

Bardzo wyrazistym elementem gdańskiego wnętrza jest kolorystyka. Na neutralnym tle stworzonym przez barwy stolarki czy większości ścian, kafli, tkanin obiciowych i tekstyliów pojawiają się bardziej wyraziste akcenty.  Wszystkie zostały utrzymane w palecie zaczerpniętej z morskiego krajobrazu – odcieniach niebieskiego oraz szmaragdowej zieleni. W łazience funkcję takiego zielonego akcentu jest ściana w strefie natrysku. Projektanci wykorzystali nietypową płytkę ze wzorem roślinnym. Ściana ozdobiona bluszczem zaprasza do chwili relaksu, kojąc zmysły. 

Z motywem roślinnym zestawiono neutralne, spokojne kolory. Rysunek drewna na zabudowie meblowej ociepla wizualnie wnętrza, a połączenie beżowych i szarych płytek o różnej fakturze tonuje aranżację. Akcentem na czasie jest modne, okrągłe lustro oraz towarzyszące mu oświetlenie, utrzymane w nieco loftowym klimacie. Całości dopełnia podtynkowa armatura wpisująca się w nowoczesną aranżację. 

Projekt: Studio Projekt

Partnerem tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także