PARTNER PORTALU
Łazienka w kolorze zieleni – zobacz wnętrze, które budzi do życia

Łazienka w kolorze zieleni – zobacz wnętrze, które budzi do życia

Autor: Anna Usakiewicz
25 kwi 2014 07:50

W tej łazience już od progu można poczuć się rześki i świeżo. Zieleń – nieodłącznie kojarzona z wiosną – i budzącą się do życia przyrodą, gwarantuje zastrzyk energii na dobry początek dnia.

O wyborze koloru ścian zdecydowały głównie energetyzujące właściwości zieleni i mimo że pojawiła się tylko na fragmentach ścian (pomalowanych farbą), zdominowała wnętrze i nadała łazience zdecydowany wygląd.

  • Kolor na dzień dobry

     

    arch. Agnieszka Żyła
    Całe mieszkanie jest urządzone w bardzo spokojnej kolorystyce, dlatego chciałam, aby odważne kolory pojawiły się w pomieszczeniach, w których spędza się stosunkowo mało czasu, czyli w łazienkach, w tej przeznaczonej dla pani i pana domu – zielony. Żywy, energetyczny, ale tylko na fragmentach ścian pomalowanych farbą – idealny do tego, aby wprawić w dobry nastrój o poranku. Okładziny ceramiczne są w kolorze grafitowym, dzięki temu, jeżeli zieleń kiedyś się znudzi, będzie można ją łatwo zastąpić innym kolorem diametralnie zmieniając klimat pomieszczenia.

Podziały przestrzeni

Pomieszczenie jest pogodne i eleganckie zarazem, a jego nowoczesny charakter łagodzą subtelne krągłości ceramiki sanitarnej. Brak wanny nie obniża funkcjonalności łazienki – wręcz przeciwnie; domownicy preferują prysznic, a przestronna wnęka kąpielowa oferuje także wygodne siedzisko. Przesłonięta ścianką działową strefa kąpielowa jest niewidoczna od wejścia, co nadaje pomieszczeniu elegancki, reprezentacyjny wygląd. Korzystającym z prysznica natomiast zapewnia intymny charakter kąpieli, a więc w łazience mogą przebywać jednocześnie dwie osoby.

Meblowanie z pomysłem 

Zabudowa podtynkowej spłuczki, poprowadzona na całej szerokości ściany, była dobrym pretekstem do stworzenia dodatkowej powierzchni użytkowej. Wykończony fornirem merbau blat z powodzeniem zastępuje półki czy wiszącą szafkę, a w towarzystwie pokaźnych rozmiarów lustra – także toaletkę. Centralne miejsce w łazience zajmuje, ustawiona na tle ściany działowej, szafka (wykonana na zamówienie) z umywalką nablatową. Jej kształt, z pozoru konwencjonalny, po bliższym zapoznaniu ujmuje elegancją: solidny, fornirowany blat, fantazyjny układ frontów oraz efektowny zestaw materiałów (fornir merbau i czarny lakier na płycie MDF). 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także