Łazienka w stylu loft - niezwykłe wnętrze wykończone blachą

Łazienka w stylu loft - niezwykłe wnętrze wykończone blachą

Autor: Anna Sołomiewicz
01 wrz 2016 18:35

Beton i cegła - te materiały najczęściej kojarzą się nam z łazienką w stylu loft. W tym wnętrzu króluje jednak... blacha. Zobaczcie niezwykły projekt!

Beton na ścianach, metal na podłodze, huśtawka zamontowana pod sufitem - tak oryginalnie urządził się Ireneusz Stermach, mieszkaniec Nowej Papierni we Wrocławiu – inwestycji, która powstała w fabryce papieru zbudowanej w 1889 roku. Pomogła mu w tym architekt Małgorzata Chabzda. Jego wysoki loft kojarzy się z industrialnymi mieszkaniami w Berlinie czy Nowym Jorku. 

Jednym z najbardziej zaskakujących rozwiązań aranżacyjnych w całym mieszkaniu jest materiał zastosowany w łazience. Zdecydowano się tutaj bowiem na kompletnie awangardowe rozwiązanie - klimat industrialny wprowadzono za pomocą metalowych ścian i podłogi.

Zależało nam na zachowaniu pofabrycznego klimatu i uzyskaniu niepowtarzalnego pomieszczenia. Nie chcieliśmy, tak jak wszyscy, korzystać z kafelek czy ceramiki. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie blachy, która znajduje się właściwie wszędzie – od sufitu, przez ściany, po podłogę. Są to różne rodzaje blach, przez co przy okazji chcieliśmy zmniejszyć koszty – opowiada właściciel mieszkania. W łazience zastosowano zarówno aluminium, jak różnego rodzaju stal nierdzewną. Ich cenę można porównać do ceny dobrej jakości kafli. 

Urządzona w niesztampowy sposób łazienka zachwyca oryginalnością, a także przestrzenią. Blacha połyskuje w efektowny sposób, funkcjonując również jako swoista lustrzana tafla - odbijając otoczenie i dodając wnętrzu głębi. Szczególnie efektownie prezentuje się sufit, który powiększa optycznie wysokość pomieszczenia. Dominację metalu przełamano meblami w białym kolorze i wysokim połysku, który idealnie współgra wizualnie z blachą, nadając jej przy tym odrobinę lekkości. 

Projekt: Małgorzata Chabzda

Łazienka znajduje się w mieszkaniu w inwestycji Nowa Papiernia, powstałej w budynku po starej fabryce papieru z 1889 roku.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także