×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka w stylu loft: pakiet inspiracji

Łazienka w stylu loft: pakiet inspiracji

Autor: Anna Sołomiewicz
Dodano: 18 paź 2017 10:44

Styl loft przebojem wkroczył do łazienek i wydaje się nigdzie stąd nie wybierać. Zobaczcie 10 inspirujących zdjęć, które pomogą Wam urządzić swoją łazienkę w stylu loft.

Styl loft wywodzi się z mody na urządzanie mieszkań w nieużytkowanych fabrykach lub magazynach. Dzisiaj jednak kiedy mówimy, że coś jest w stylu loft, nie oczekujemy, że wnętrze będzie urządzone w starej fabryce (chociaż oczywiście byłby to dodatkowy atut). Urządzając łazienkę w stylu loft staramy się jednak przekazać w jej wystroju postindustrialny, wielkomiejski klimat. Można to zrobić na kilka sposobów. 

Loftowy klimat pomogą zbudować okładziny takie jak beton i cegła lub też ich imitacje. Producenci płytek ceramicznych oferują szeroki wachlarz rozwiązań do złudzenia imitujących te materiały. W łazience w stylu loft świetnie wyglądać będzie również postarzane drewno, wyglądające jakby dotknięte zębem czasu (lub - znowu - imitujące je płytki).

Industrialną atmosferę osiągniemy również sięgając po różnorakie metalowe elementy - mogą to być meble na metalowym stelażu, metalowe koszyki czy chociażby... lampy na metalowym łańcuchu. Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w kreowaniu klimatu loft we wnętrzu. Niekiedy wystarczą "edisonowskie" żarówki lub kinkiet za metalową kratką, aby całkowicie odmienić charakter łazienki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także