PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu soft loft: piękny salon kąpielowy przy sypialni

Łazienka w stylu soft loft: piękny salon kąpielowy przy sypialni

Autor: Anna Sołomiewicz
08 marz 2018 10:58

Połączenie klasycznej atmosfery luksusowego salonu kąpielowego z awangardową industrialną manierą może zdać egzamin. Z pewnością sprawdziło się w tej łazience w mieszkaniu na warszawskiej Pradze.

Sąsiadujący z sypialnią salon kąpielowy został urządzony w stylistyce łączącej ponadczasową elegancję z elementami stylu loft. Projektantkom z parcownii Decoroom zależało bowiem na tym, aby wnętrza mieszkania położonego na warszawskiej Pradze harmonizowały stylistycznie z otoczeniem budynku.

Nawiązaniem do pofabrycznej estetyki są betonowe ściany z charakterystycznymi dla materiału surowymi przetarciami. Wielkomiejską atmosferę podkreślają również wiszące żarówki oprawione w przeźroczyste klosze. Ich forma przywodząca na myśl bańki mydlane dodaje wnętrzu wręcz kobiecej lekkości, idealnie współgrając z takimi elementami wyposażenia jak wolno stojąca wanna o miękkich kształtach i armatura łazienkowa z klasycznymi kurkami.

Zintegrowany z sypialnią salon kąpielowy oddzielają od niej zaledwie, zaprojektowane przez architektki, składane drzwi. Wykonane z mlecznego szkła i oprawione w metalowe ramy wpisują się zarówno w industrialną, jak i luksusową stylistykę wnętrza. Wystrój zdominowany przez jasne, klasyczne kolory ociepla wizualnie szafka podumywalkowa w przytulnym wybarwieniu egzotycznego drewna.

Tworząc ten eklektyczny duet skrajnie różnych manier aranżacyjnych, projektantki nie zapomniały o kwestiach praktycznych. Ścianę górującą nad wanną i w.c. zabudowano pod sam sufit pojemnymi szafkami schowanymi za białymi frontami na wysoki połysk. Ich błyszcząca powierzchnia wspólnie z wielkoformatową taflą lustra nad wanną i w strefie umywalki optycznie powiększają wnętrze dodając mu głębi.

Projekt: arch. Joanna Węgłowska, arch. Wioletta Cieślik; Decoroom – Pracownia Architektury Wnętrz, www.decoroom.eu

Zdjęcia i stylizacja: Pion Poziom, www.pionpoziom.com

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także