PARTNER PORTALU
Łazienka z siłownią – gotowy projekt przy sypialni

Łazienka z siłownią – gotowy projekt przy sypialni

Autor: Małgorzata Nietupska
07 maj 2016 12:00

Łazienkowy kompleks zajmuje w tym apartamencie równie ważne miejsce, co bardziej oficjalny salon. To teren szczególny, stworzony do zaspokajania potrzeb wymagającego, dbającego o kondycję właściciela.

Rozbudowana, przestronna łazienka tworzy wraz z przylegającą do niej sypialnią, relaksacyjną strefę apartamentu. To obszar, któremu projektanci poświęcili sporo uwagi. Od początku było bowiem wiadomo, że ma dla właściciela szczególne znaczenie i na pewno będzie w nim spędzał dużo czasu.

Dom inteligentny

Nowoczesna przestrzeń, w której istotną rolę odgrywa niewielka, ale profesjonalnie wyposażona siłownia, stała się jednocześnie elementem inteligentnego systemu, sterującego w apartamencie światłem i dźwiękiem. Dzięki temu, poranną lub wieczorną, dłuższą lub krótszą toaletą, a także intensywne ćwiczenia uprzyjemniają dźwięki radia czy ulubionej płyty.

Łazienka w pełni zasługuje na miano luksusowego salonu kąpielowego. Wyróżnia się dużą liczbą ścianek, szklanych drzwi i luster, które w przemyślny sposób pewne miejsca ukrywają, inne eksponują. Zastosowana kolorystyka jest oszczędna i stonowana, to głównie szlachetne, nieco chłodne odcienie beżu i brązu.

Oddzielne strefy

Wyodrębnienie pięciu oddzielnych, funkcjonalnie określonych części, pozwala na swobodne i bezkolizyjne korzystanie z łazienki w tym samym czasie przynajmniej dwóm osobom. W toaletowej części znajdują się dwie bliźniacze umywalki. Ich geometryczne misy idealnie wpisują się w wizerunek nowoczesnego wnętrza.

Olbrzymie lustro nad nimi, dobre oświetlenie i obecność dużych okien z obu stron, umożliwiają dokładną toaletę i zrobienie makijażu. Wieczorem, dla zachowania intymności, w oknach można zaciągnąć żaluzje.

Naprzeciw umywalek, przy ścianie pokrytej imitującym kamień gresem, stanęła wanna. Stąd, przez poziome, nieduże okienko tuż nad jej krawędzią, można zerkać do innej części łazienki - aneksu, w którym umieszczono sedes i bidet. W pobliżu znalazło się też miejsce na obszerną kabinę prysznicową. Kabina, wyposażona w wytwornicę pary oraz wygodne, tekowe ławeczki, w miarę potrzeby zamienia się w łaźnię parową.

Domowa siłownia

Na oddzielną uwagę zasługuje odcięta z przestrzeni łazienki domowa siłownia. Miejsce do ćwiczeń, wyposażone w ciężkie, profesjonalne sprzęty, zamykają szklane, rozsuwane drzwi. Główną ścianę pomieszczenia, od sufitu do podłogi, wyłożono lustrzanymi taflami, aby podczas ćwiczeń można było obserwować swoje zmagania i wysiłek.

Umiejscowienie siłowni w łazience to prawdziwa wygoda dla jej użytkowników. Po wyczerpującym treningu nie trzeba paradować przez cały apartament, by się odświeżyć. Można wziąć błyskawiczny prysznic lub poleżeć w wannie, do której tylko krok.

Tekst: Świat Łazienek i Kuchni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także