×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Łazienka z trawertynem z Asyżu – styl antyczny na niespełna 2 metrach

Łazienka z trawertynem z Asyżu – styl antyczny na niespełna 2 metrach

Autor: Małgorzata Nietupska
30 cze 2014 07:41

Ręcznie wykonane tynki, staranny dobór materiałów i kolorystyki - właściciele mogą być pewni, że ich łazienka jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.

Mimo dominacji trendów lansujących prostotę i minimalizm, wiele osób ulega urokowi starożytnej architektury, wyjątkowemu stylowi i kolorom  domów włoskich czy greckich.  Taka stylizacja wnosi klimat tych magicznych, ciepłych, tętniących  życiem miejsc. Odtwarzając elementy egzotycznej architektury we własnej przestrzeni mieszkalnej można wykorzystać gotowe elementy wyposażenia  lub znaleźć własny sposób kreowania wymarzonej atmosfery.

Naturalnie i ciepło

Właściciele domu urządzili go w całości w ciepłych barwach, z zastosowaniem naturalnych materiałów; wnętrza są ciepłe, przytulne.
Architekci projektujący wystrój gościnnej łazienki zaprezentowali  właścicielom własną, autorską interpretacją stylu antycznego. Aby nadać wnętrzu zamierzony charakter, nie ograniczyli się jedynie do wyposażenia go w określone sprzęty i motywy dekoracyjne, ale wprowadzili zmiany w samej strukturze pomieszczenia.

Dekoracyjne tynki

We współpracy z zaprzyjaźnionym artystą plastykiem potraktowali ściany łazienki jako plastyczną materię, którą można kształtować w trzech wymiarach. Utworzono w nich wnęki, wyglądające jak ulepione z gliny. W ich wnętrzach zamontowano   szklane półki na kosmetyki i bibeloty oraz  oświetlenie eksponujące ich rzeźbiarską, nieregularną formę.  
Ściany w kolorze ciepłego beżu wykończone są kładzionym ręcznie tynkiem o wyraźnej fakturze.

Ściany i podłoga

W dolnej części ściany wyłożone są niedużymi (5x5 cm) płytkami  trawertynu - kamień w ciemnobeżowym odcieniu jest elegancki, a jednocześnie przyjazny, naturalny. Okładzina podłogowa to terakota o formacie, barwie i fakturze imitującej ciemne drewno egzotyczne - to ukłon w stronę funkcjonalności łazienki.

Jak terakota

Elementem stylizacji jest również umywalka i jej otoczenie. Architektom udało się znaleźć misę idealnie pasującą do koncepcji całości - to okrągła  umywalka z masy do złudzenia przypominająca naturalną terakotę. Jest wpuszczona w blat wyłożony - podobnie jak ściany - płytkami trawertynu z Asyżu. Uzupełnieniem tego  fragmentu aranżacji jest mosiężna bateria retro. Nad umywalką zawieszono duże lustro - nieodłączny element małych wnętrz, wizualnie podwajający ich powierzchnię.  Funkcję szafki łazienkowej pełnią wiklinowe kosze umieszczone pod blatem.

Stylowe oświetlenie

Jednym z najciekawszych elementów aranżacji jest wykonany przez artystę plastyka kinkiet. Wykonana z patynowanej mosiężnej blachy abstrakcyjna forma wygląda jakby naturalnie wyrastała z nierówności ściany. Oprócz tej dekoracyjnej lampy i podświetlonych wnęk,  źródłem światła w łazience są halogeny zamontowane w suficie - taki system oświetlenia pomaga wydobyć wyjątkowe barwy i fakturę powierzchni.   

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także