Łazienka z widokiem na góry – piękne wnętrze zakopiańskiego domu

Łazienka z widokiem na góry – piękne wnętrze zakopiańskiego domu

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
10 cze 2014 08:08

Widać tu nawiązania do piękna przyrody, która roztacza się tuż za oknem. Połączenie bieli z ciepłymi brązami przywodzi na myśl odpoczynek na łonie natury.

W góralskim domu

Wnętrze łazienki przy sypialni kolorystycznie miało wpasować się w styl góralskiego domu. Stąd też wybór barw – kremowe płytki połączono tu z okładziną ceramiczną naśladującą drewno. Dekoracyjne elementy imitujące drewno miały za zadanie wyodrębnić poszczególne strefy łazienki. W ten sposób zaakcentowano tu zarówno część prysznicową, strefę toalety, jak i umywalki. Warto też zwrócić uwagę na oryginalną konstrukcję podumywalkowej konsoli z szufladami. Dzięki dodatkowym półeczkom, podczas porannej toalety jest tu wszystko pod ręką – zarówno kosmetyki, jak i ciepłe ręczniki. Tuż nad umywalką znajduje się wysokie lustro, które nie tylko nadaje głębi wnętrzu, ale też osłania komin. Za nim natomiast kryje się dyskretna wnęka na szlafroki. Aby nie dzielić przestrzeni łazienki, projektantka zaproponowała wyposażenie strefy prysznica w rozwiązanie typu walk-in. Przestrzeń kąpielową wyznacza gięta tafla przezroczystego szkła.

Kot syjamski

W zależności od upodobań domowników, można tu korzystać z tradycyjnego prysznica lub - dla większego relaksu - z deszczownicy. Kąpiel w strugach deszczu z pewnością postawi na nogi przed ranną wyprawą na górskie stoki. W chwilach relaksu sympatyczne towarzystwo zapewni kot syjamski, którego zdjęcie zostało przyklejone w dole ściany prysznicowej i jest wyrazem zamiłowania pani domu do zwierząt. Łazienka ze skosem, tak charakterystycznym dla góralskich chat, nawiązuje do podróżniczych pasji domowników. Na ławeczce pod oknem oraz w strefie toalety znalazły się ogromne muszle przywiezione z różnych zakątków świata. Nieduża przestrzeń wydaje się znacznie większa dzięki zamontowanym tu lustrom. Jedno - w strefie umywalki, drugie naprzeciwko, nad sedesem, zdają się w nieskończoność odbijać elementy wnętrza. Roztaczający się z okna widok na tatry i piękne lasy dodatkowo motywują do aktywnego odpoczynku po kąpieli.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także