Łazienki ożywione granatem: zobacz inspiracje z polskiego mieszkania

Łazienki ożywione granatem: zobacz inspiracje z polskiego mieszkania

Autor: Anna Sołomiewicz
07 wrz 2018 15:15

Zaprojektowane pod wynajem mieszkanie niemal natychmiast znalazło... kupca. Przyczyniły się do tego komfortowe rozwiązania, wysoki standard, a także kolory oferujące odskocznię od szarej codzienności. Wszystkie te elementy znajdziemy również w łazienkach.

Projektowanie wnętrz pod wynajem rządzi się swoimi prawami. Bez możliwości rozmowy z przyszłymi domownikami, projekt trzeba przygotować tak, aby wyprzedzić oczekiwania najemcy. Musi być funkcjonalnie, a jednocześnie tak, aby wyróżnić się z tłumu. Architekt Monika Pniewska zadbała o jedno i drugie. Wyróżnikiem wnętrza stały się intensywne kolory, a gwarantem komfortu – materiały dobrej jakości oraz praktyczne rozwiązania architektoniczne.

Sąsiadujące ze sobą łazienki są idealnym przykładem takiego podejścia. Autorka projektu nie zmieniła oryginalnego, deweloperskiego podziału pomieszczeń na dwie łazienki – większą i mniejszą. Tę drugą zmniejszyła jednak o dodatkowy metr, wydzielając niewielkie pomieszczenie gospodarcze z pralką i suszarką. Po tym zabiegu, z mniejszej łazienki powstała niewielka toaleta z prysznicem i małą umywalką.

- Pod prysznicem mamy poświetloną ledem wnękę na kosmetyki ze szklanymi półkami, od strony umywalki – zagospodarowaną wnękę z szafką na dodatkowe kosmetyki, a nad zabudową WC szafkę. Myślę że to najbardziej wykorzystane 2 mkw. mieszkania – śmieje się Monika Pniewska, opisując sposób w jaki zagospodarowano przestrzeń w mniejszym wnętrzu. Z kolei druga łazienka ma powierzchnię 5 mkw. i pomieściła wannę, znacznie przestronniejszą strefę umywalki oraz, również, WC. W ścianę oddzielającą pomieszczenia wkuto stelaż podtynkowy, na którym zamontowano toalety, tak aby do maksimum zniwelować zajmowaną przez nie ilość miejsca.

Oba wnętrza urządzono w jasnych barwach ocieplonych wizualnie kolorami drewna. W łazience z wanną jest to pojemna szafka podumywalkowa zwieńczona wysokiej klasy laminatem Egger, w toalecie – pas tego samego laminatu poprowadzony wzdłuż ściany sąsiadującej z lustrem. Łazienki, choć oddzielne, prowadzą ze sobą zgodny dialog stylistyczny. Widoczny jest on nie tylko w konsekwencji co do wyboru konkretnych marek wyposażenia (zarówno baterie, jak i toalety w dwóch łazienkach to produkty tych samych firm), ale także w wyborze przedmiotów o miękkich, bezpretensjonalnych formach.

Tym co jednak przyciąga wzrok jest ściana w strefie prysznica. Zdobią ją płytki niczym stare kafle z fazowanymi krawędziami, o połyskującej powierzchni i intensywnym kobaltowym kolorze. Ten barwny akcent posłużył również jako baza kolorystyczna do doboru dodatków w drugim wnętrzu – pod kolor niezwykłej ściany można dobierać ręczniki czy dozowniki na mydło, podkreślając tym samym jeszcze bardziej, harmonię estetyczną obu łazienek. 

Projekt powstał przy współpracy z One Design

PROJEKT: arch. Monika Pniewska, Monika Pniewska Projekty Wnętrz

ZDJĘCIA I STYLIZACJA: Pion Poziom

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także