PARTNER PORTALU
Łazienki sprzed lat: tak wyglądały w okresie 2008-2010

Łazienki sprzed lat: tak wyglądały w okresie 2008-2010

Autor: Anna Sołomiewicz
12 gru 2017 08:53

Jak wyglądały polskie łazienki przed laty? Zabieramy Was w podróż w czasie po łazienkach Polaków!

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo dynamicznie. Dowodem na to może być chociażby wybierany dorocznie inny kolor roku. W przypadku łazienek na zmianę ich wystroju wpływ mają także nowinki technologiczne. Przełomami z pewnością były podwieszane sanitariaty, podtynkowa armatura czy ultra-płaskie brodziki. 

Jak jednak zmieniły się łazienki w domach Polaków? Czy współczesne wnętrza tak bardzo różnią się od tych urządzanych przed dziesięcioma czy ośmioma laty? W okresie tuż przed rokiem 2010 w polskich łazienkach zaczęły coraz częściej pojawiać się podwieszane sanitariaty (chociaż wciąż - częściej niż dziś) mogliśmy spotkać wolno stojące kompakty w.c.

Znacznie częściej mogliśmy również natknąć się na wysokie brodziki, a odwodnienia liniowe nie były rozpowszechnione w takim stopniu jak dzisiaj. Rzadsza była również armatura podtynkowa - w większości łazienek pod prysznicem czy przy wannie montowaliśmy naścienne baterie i zestawy natryskowe. 

Preferencje kolorystyczne pozostały nam jednak takie same. Lubowaliśmy się i wciąż lubujemy w uniwersalnych, stonowanych kolorach. Często w łazienkach sprzed lat spotkać zatem możemy beże i szarości, choć nie brak im kolorowego przebicia. Podobnie nie zmieniło się nasze zamiłowanie do drewna i jego imitacji. Stosowaliśmy też te same sztuczki optyczne, powiększając wąskie bądź małe łazienki za pomocą dużych luster. Już wówczas również mogliśmy obserwować fascynację stylem skandynawskim.

W naszej galerii zebraliśmy dla Was kilka zdjęć łazienek z lat 2008-2010. Jak Wam się podobały ówczesne wnętrza? Czy według Was bardzo różniły się od tych dzisiejszych? 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także