PARTNER PORTALU
Łazienkowe rewolucje: rozwiązania, które zmieniły nasze łazienki (część 2)

Łazienkowe rewolucje: rozwiązania, które zmieniły nasze łazienki (część 2)

Autor: Anna Sołomiewicz
16 gru 2017 12:17

Z okazji jubileuszowego, 100. wydania magazynu Świat Łazienek i Kuchni przyjrzeliśmy się niektórym rozwiązaniom, które okazały się kamieniami milowymi w aranżacji łazienek.

Współczesne łazienki i te sprzed prawie 20, a nawet 10 lat znacznie się różnią. Wybór wyposażenia łazienek był kilka lat temu znacznie mniejszy niż jest teraz, a i my sami wybieraliśmy i preferowaliśmy inne rozwiązania. Jeszcze do niedawna toalety myjące były kojarzone wyłącznie z hi-techem spotykanym tylko w Japonii, a Polacy bali się w swoich domach montować nawet podwieszane sanitariaty...

Poniżej przedstawiamy kontynuację naszego subiektywnego wyboru rozwiązań do łazienek, które zrewolucjonizowały tę przestrzeń domu. Część pierwszą możecie przeczytać TUTAJ.

Parawany nawannowe

Parawan nawannowy to rozwiązanie-odpowiedź dla wszystkich posiadaczy małych łazienek, którzy nie chcą rezygnować z wygód oferowanych ani przez wannę, ani przez kabinę. Większość łazienek w blokach to niewielkie pomieszczenia, w których trzeba walczyć o każdy dodatkowy centymetr - rzadko kiedy można tam zmieścić i kabinę, i wannę. Dzięki parawanom nawannowym użytkownicy mogą cieszyć się wylegiwaniem w wannie, gdy mają ochotę na odrobinę relaksu oraz beztrosko wziąć szybki prysznic, nie zachlapując łazienki.

Rozwiązania podtynkowe

Trend na minimalizm w łazience zaowocował pojawieniem się wielu rozwiązań z montażem podtynkowym. Armatura łazienkowa może niemal w całości schować się w ścianie, na zewnątrz pokazując tylko elementy nią sterujące. Z kolei zamiast wyeksponowanego zbiornika w.c. możemy mieć gładką, pięknie wykończoną płytkami lub innym materiałem ścianę, z dyskretnie umieszczonym na niej przyciskiem spłukującym, który sam może zachwycać estetycznym wzornictwem. Podtynkowe instalacje pozwalają oszczędzić miejsce w łazience, a także uzyskać uporządkowaną aranżację.

Meble z organizatorami

W łazience przechowujemy wiele rzeczy: kosmetyki, środki czystości, ręczniki. To wszystko trzeba uporządkować, aby wnętrze nie było zagracone, a korzystanie z poszczególnych przedmiotów - wygodne. Prawdziwym wybawieniem są meble wyposażone w rozmaite organizery, ułatwiające przechowywanie i utrzymanie wszelkich łazienkowych przyborów w ładzie.

Wanny wolno stojące

Niegdyś wanny wolno stojące kojarzyły się z ogromnymi rezydencjami. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż takiej wanny u siebie w domu. Wprawdzie wanna wolno stojąca wciąż potrzebuje więcej miejsca niż np. jej narożny odpowiednik, na rynku dostępne już są modele o stosunkowo niewielkich rozmiarach, stworzone z myślą o nieco mniejszych wnętrzach. Wanny wolno stojące przyjmują również rozmaite kształty, stanowiąc prawdziwą ozdobę łazienki, w której się znajdują.

Nowe materiały

Ostatnie lata przyniosły również prawdziwą rewolucję materiałową. Producenci ceramiki sanitarnej i wanien prześcigają się w tworzeniu nowych materiałów, z których produkują swoje produkty. I nie chodzi wyłącznie o tworzenie dla chwytliwej nazwy nowego tworzywa! Powstałe materiały mają nowe właściwości, pozwalające np. osiągnięcie lżejszej wagi produktu, cieńszych ścianek czy większej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Wiele firm nadało nowym materiałem nazwy własne i je opatentowało (wystarczy choćby wymienić DuraCeram firmy Duravit, SaphirKeramik firmy Laufen czy TitanCeram od firmy Villeroy&Boch).

Więcej o różnych materiałach TUTAJ.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także