PARTNER PORTALU
Lustro weneckie i wzór 3D - zobacz jak powiększają małą łazienkę

Lustro weneckie i wzór 3D - zobacz jak powiększają małą łazienkę

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
10 kwi 2014 07:50

Odważna kolorystyka wskazuje, że na tę aranżację zdecydowali się młodzi, pełni optymizmu właściciele. Kilka optycznych trików wystarczyło, by odciągnąć uwagę od niedużej przestrzeni.

Ta łazienka w kolorze czerwieni, bieli i szarości zaskakuje ilością przemyślanych szczegółów i oryginalnych rozwiązań.

Mały metraż

Na pierwszy rzut oka widać, że właściciele tego salonu kąpielowego to młodzi, pełni energii ludzie, którzy nie stronią od aranżacyjnych wyzwań. Dzięki temu stworzona przez Artdekor przestrzeń wygląda bardzo nowocześnie. Aby w pełni to uzyskać, łazienka przy sypialni została powiększona kosztem pierwotnie ustalonego miejsca na szafę. Mimo to metraż wciąż nie był duży, dlatego projektantki zastosowały kilka rozwiązań, skutecznie odciągających uwagę od niewielkiej przestrzeni. Zabiegiem powiększającym małą łazienkę było zdematerializowanie granicy połączenia sufitu podwieszonego z płytkami ceramicznymi, poprzez naklejenie cienkich pasków z lustra – mówi arch. Anna Mormon. Inny fortel to wnęka wyłożona bąbelkową tapetą o wzorze, który daje wrażenie głębi jak efekt 3D. Tapeta widoczna jest po obu stronach łazienki. Stało się to za sprawą wmontowanego w ścianę zwierciadła weneckiego. Okno z takim lustrem daje wgląd w korytarz sąsiadujący z łazienką, sprawiając, że staje się ona wizualnie większa niż w rzeczywistości – stwierdza Anna Mormon.

  • Podstawa to współpraca

    arch. Anna Mormon, arch. Małgorzata Krawczyk
    Żeby został zrealizowany odważny projekt, nie wystarczy pomysł projektanta. Ciekawe rozwiązania powstają dla klientów mających odwagę i zaangażowanie w to co robimy. Tak było w tym przypadku. Zainteresowanie inwestora zaowocowało dbałością o szczegóły, które wyszukał samodzielnie, dodając do projektu trochę siebie, co również gwarantuje, że właściciel nie ma po przeprowadzce poczucia przebywania w cudzym mieszkaniu. Dlatego zachęcamy do kreatywnej pracy z architektami, co daje dużo obopólnej radości i satysfakcji.

Optyczne powiększanie

Generalnie można zauważyć, że lustra w tej łazience przy sypialni są niemal wszędzie. Nad umywalką pojawia się kolejny zwierciadlany pas, który pełni funkcję praktyczną, ale i ozdobną, czy nawet wydłużającą perspektywę wnętrza (widzimy w nim swoje odbicie od razu po wejściu do łazienki). Ze szkła „Lacobel” – o pięknym, lustrzanym połysku – wykonano drzwiczki kilku szafek. W jednej z nich, przy wejściu do łazienki, jest ukryta pralka. Białe, szare i czerwone płytki ceramiczne to dodatkowy atut, nadający łazience geometryczną, bardzo przestrzenną formę. Nad umywalką tradycyjnie pojawia się lustro, jednak jego funkcja to także optyczne powiększenie łazienki oraz efekt zdobniczy – w taflę wpasowano płytki-dekory z kolekcji „Homme”, które nawiązują stylistycznie do tapety w bąbelki widocznej z korytarza. Wygodna wanna z hydromasażem została zestawiona z białymi płytkami „Homme” Ceramiki Tubądzin. Dzięki temu strefa relaksu pozostaje jasna i niezakłócona mrocznymi barwami.

Tekst: Świat Łazienek i Kuchni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także