PARTNER PORTALU
Mała łazienka – gotowy projekt bez płytek

Mała łazienka – gotowy projekt bez płytek

Autor: Małgorzata Nietupska
18 kwi 2016 11:00

Tutaj można wskoczyć do wanny, by w pełni się zrelaksować. Dosłownie! Fotografia pływaka, naniesiona na ścianę, sprawia wrażenie, że przebywa się pod wodą.

To niewielka, bardzo pomysłowo zaprojektowana łazienka. Na co dzień praktyczna, ale można tu także odpocząć w kąpieli w wannie. Wyjątkowy charakter nadaje jej fotografia pływaka na ścianie. Zdjęcie – naniesione na szkło - zajmuje całą ścianę nad wanną. Sprawia, że aranżacja łazienki jest dynamiczna, świeża i intrygująca.

Nie ma płytek

Warto zwrócić uwagę, że płytki ceramiczne są tylko na... fotografii. Ściany zostały wykończone granitem oraz właśnie szkłem z grafiką laminowaną. Na podłodze zaś nie ma ani jednej fugi – jest idealnie gładka i antypoślizgowa. To efekt wykorzystania żywicy epoksydowej.
Łazienka ma wiele schowków, które trudno zauważyć. Duża szafa gospodarcza znajduje się obok grzejnika. Na zamówienie wykonana została wąska umywalka z granitu, która tworzy całość z szafką pod nią. Jej korpus to także granit. Szuflady mają fronty z płyty MDF. By w pełni wykorzystać niewielką przestrzeń pod umywalką, szufladki umieszczono po dwóch stronach szafki. Na kosmetyki kąpielowe jest przeznaczona wnęka nad wanną.

Czarny kolor

Dominującym kolorem w tej łazience jest czarny. Takie są ściany, meble, a nawet umywalka. Nie ma jednak wrażenia, że pomieszczenie jest ciemne i mroczne. Wręcz przeciwnie – łazienka wydaje się przestronna. Taki efekt stwarza zestawienie czerni z białą podłogą i obudową wanny, a także motyw niebieskiej wody na fototapecie.
Wypoczynek w wannie uatrakcyjnia wodoodporny telewizor wbudowany w ścianę. Dzięki niemu nie przeoczy się żadnego meczu czy ulubionego programu. Gdy na dłuższą kąpiel brakuje czasu, można skorzystać w prysznica. Nad wanną jest zainstalowana deszczownica.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także