PARTNER PORTALU
Mała łazienka: gotowy projekt dla mężczyzny

Mała łazienka: gotowy projekt dla mężczyzny

Autor: Świat Łazienek i Kuchni
31 lip 2019 17:05

Niewielka łazienka młodego kawalera pomimo ograniczeń przestrzennych i budżetowych jest zarówno funkcjonalna, jak i nietuzinkowa. Znalazły się w niej bowiem nie tylko praktyczne sprzęty, ale i oryginalne rozwiązania aranżacyjne.

Właściciel mieszkania to młody singiel, fan gier i fantastyki. Powierzając Joannie Rej projekt swojego mieszkania chciał, aby miało męski charakter. Jednocześnie inwestor i autorka projektu musieli zmieścić się w ograniczonym budżecie. Głównym problemem podczas projektowania wnętrz był ograniczony budżet, chcieliśmy w rozsądnych kosztach wykonać trwałe i ładne zabudowy meblowe – relacjonuje Joanna Rej. Wyzwaniem był również niewielki metraż pomieszczeń. Całe mieszkanie ma zaledwie 47 mkw., a łazienka to 5,5 mkw. powierzchni. Architekt udało się jednak zaplanować funkcjonalne wnętrze wyposażone we wszystkie elementy niezbędne do jego wygodnego użytkowania oraz nadać mu unikalny charakter.

Umywalkę wpuszczono w pojemną zabudowę z długim blatem, zapewniającym komfort porannej i wieczornej toalety. Blat jednocześnie przekrywa wpisaną w mebel pralkę, która swoim czarnym kolorem harmonizuje z częścią frontów zabudowy. Funkcjonalności strefy umywalki dopełnia wysokie, poprowadzone aż do sufitu lustro. Dodatkowe miejsce do przechowywania znalazło się również nad zabudową podwieszanego stelaża w.c. Energiczny prysznic zapewnia kabina typu walk-in oraz nowoczesna armatura z komfortową deszczownią marki Tres o minimalistycznym wzornictwie, wpisującym się w charakter wnętrza dla mężczyzny, w którym królują proste, geometryczne formy i zdecydowane linie.

Panują tutaj betonowe szarości zestawione z matową grafitową czernią i odrobiną bieli. Kombinację chłodnych barw ociepla jasny, przytulny kolor drewna. Architekt zastosowała oryginalny zabieg aranżacyjny w postaci lamelkowych frontów, przełamując tym samym monotonię prostych form.

Często przygotowując projekty lubię bawić się z teksturami oraz formami materiałów. Jest to bardzo miłe kiedy pomysły te spotykają się z akceptacją zachwytem inwestorów, którzy pozwalają przenieść do swojego wnętrza – wyjaśnia. Drewniane lamelki zdobią nie tylko część zabudowy meblowej, ale wkraczają również w poziomą powierzchnię sufitu, nadając łazience nietuzinkowy charakter.

PROJEKT: 

arch. Joanna Rej

Rej Concept

info@rejconcept.pl

rejconcept.pl

ZDJĘCIA I STYLIZACJA: PION POZIOM – FOTOGRAFIA WNĘTRZ

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także