×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała łazienka. Gotowy projekt na 4 metry z kabiną

Mała łazienka. Gotowy projekt na 4 metry z kabiną

Autor: Małgorzata Nietupska
08 kwi 2016 14:52

Odkrywanie pozaziemskich przestworzy to przyjemność dostępna dla nielicznych. W tej łazience wszystko jest możliwe. Są światowy design, niecodzienne pomysły, odrobina humoru i kosmos w zasięgu ręki.

Apartament, w którym znajduje się łazienka, jest urządzony w stylu inspirowanym modernizmem amerykańskim połowy XX wieku. To był także czas pierwszych podróży w kosmos. Połączenie tych dwóch wątków – niezwykle inspirujących – sprawiło, że aranżacja mieszkania jest spójna, a przy tym oryginalna i ze szczyptą humoru.

Niewielka powierzchnia

Łazienka jest mała – ma tylko około 4 m² powierzchni. Wydaje się jednak znaczenie większa, mimo że ściany są w ciemne, w odcieniu szarych skał. Ten efekt to wynik kilku pomysłowych trików optycznych.

Pomieszczenie poszerzają biała podłoga i równie jasny sufit. Kabina nie ma także brodzika. Szklaną ściankę, wydzielającą strefę prysznica, posadowiono bezpośrednio na podłodze. To sprawia, że duża kabina jest niewidoczna, a powierzchnię jej posadzki można wykorzystywać nie tylko do kąpieli (np. do ustawienia łazienkowego krzesła). Podłogi nie anektują sprzęty łazienkowe: sedes jest podwieszany, a pod umywalką nie ma szafki.

Ciekawe pomysły

Meble są bardzo dobrze zamaskowane. Znajdują się we wnękach nad umywalką oraz sedesem, za drzwiczkami lustrzanymi. Umieszczenie ich naprzeciwko siebie sprawiło, że lustra odbijają przestrzeń łazienki w nieskończoność. Dodatkowo w kabinie prysznicowej jest duża nisza na kosmetyki kąpielowe.

Tło aranżacji łazienki tworzą płytki ceramiczne na ścianach stylizowane na kamień. Pomiędzy nimi znajduje się fototapeta z kosmicznym pejzażem. To cyfrowy nadruk naniesiony na szkło, a następnie przyklejony do ściany. Na drodze do gwiazd czeka kolejna stylistyczna niespodzianka – dwa identyczne zestawy prysznicowe.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także