×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała łazienka – gotowy projekt z pomysłową pralnią

Mała łazienka – gotowy projekt z pomysłową pralnią

Autor: Małgorzata Nietupska
06 paź 2015 08:14

Niezwykłą dekoracją tej łazienki jest onyks. Jego beżowo-złoty kolor sprawia, że wnętrze jest niezwykle ciepłe w odbiorze i szykowne. W wysokiej zabudowie meblowej są schowane pralka i suszarka.

Onyksom od wieków przypisuje się w Chinach magiczne właściwości – mają przynosić szczęście. I właśnie z Chin pochodzi kamień użyty do wykończenia tej łazienki. Jego dynamiczne, wyraziste żyłowania mają unikalną musztardowo-złotą kolorystykę.

Więcej przestrzeni

Urodę onyksu wyeksponowano na dużej powierzchni ścian w kabinie prysznicowej. Po włączeniu oświetlenia, jego deseń mieni się jak luksusowa biżuteria. Całą łazienkę zaś spowija delikatna, złocista poświata. W takim otoczeniu kąpiel w strugach deszczownicy to wielka przyjemność.

Aranżacja łazienki jest nowoczesna, wręcz minimalistyczna, tak aby maksymalnie wyeksponować onyks. Neutralne tło tworzy biel - w tym kolorze jest nawet przycisk spłuczki sedesu. Duże lustro nad umywalką, przyklejone do ściany, dubluje przestrzeń. Dzięki temu łazienka wydaje się większa i jaśniejsza.

Domowa pralnia

Na wierzchu – żadnych zbędnych przedmiotów. Wszystko jest schowane w wysokiej zabudowie, za gładkimi, białymi frontami meblowymi. Gdy drzwiczki są zamknięte, trudno się domyślić, że wewnątrz znajduje się domowa pralnia. Tutaj umieszczono pralkę, a na niej – w słupku – suszarkę.

Oba urządzenia są połączone specjalnym łącznikiem wyposażonym w blat, który można wysunąć, np. by odstawić kosz z ubraniami. Obok jest miejsce na przechowywanie środków czystości. Na czas prania drzwiczki wysokiej zabudowy można szeroko otworzyć. Po ich zamknięciu łazienka to szykowne wnętrze, w którym wzrok przyciąga onyks.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także