Mała łazienka – gotowy projekt z zabudową pralki

Mała łazienka – gotowy projekt z zabudową pralki

Autor: Małgorzata Nietupska
19 maj 2016 16:00

Mała łazienka urzeka minimalizmem, prostotą i elegancją. Jest też bardzo praktyczna. W wysokiej zabudowie aż do sufitu schowano domową pralnię. Metraż wydaje się większy za sprawą dużego lustra.

Właściciele lubią rozwiązania eleganckie, proste, ponadczasowe, a także ciemne meble. Cenią naturalne materiały, jak drewno i kamień. W całym apartamencie przewijają się kamienne szarości oraz drewno orzecha. Obecne są także w łazience, z której korzystają zarówno domownicy, jak i goście.

Zabudowa do sufitu

Choć łazienka jest mała, zmieściła się w niej wysoka zabudowa aż sufitu. To rodzaj szafy łazienkowej połączonej z regałem, inspirowanej meblami salonowymi. W zabudowie są schowane pralka oraz suszarka. Ustawione w słupku zajmują niewielką powierzchnię. Obok wzrok przyciąga podświetlana ledami witryna na dekoracyjne przedmioty oraz kosmetyki.

Zabudowa jest wykończona pięknym fornirem orzecha. Jego słoje, cięte pod wymiar poszczególnych frontów, tworzą dystyngowany, poziomy wzór. Deseń ciekawie dubluje lustro. Ma się wrażenie, że szykowna, orzechowa płaszczyzna jest dwukrotnie większa.

Eleganckie wykończenie

Ten sam szlachetny materiał posłużył do wykonania szafki podumywalkowej. Na tło aranżacji łazienki zostały wybrane płytki w odcieniu kamiennej szarości oraz beżowa mozaika. Jest dystyngowane, a zarazem podkreśla urodę orzechowego drewna.

Na prysznic przeznaczono wnękę. Jest dość długa lecz wąska. Zamknięto ją przesuwnymi drzwiami ze szkła – w ten sposób powstał komfortowy prysznic. Warto zwrócić uwagę na armaturę prysznicową. Bateria i deszczownica mają wygodne sterowanie przyciskami. Wystarczy nacisnąć, by uruchomić lub zatrzymać strumień wody.

Po wejściu do łazienki ma się wrażenie, że jest ona bardzo przestronna. Wizualne powiększenie to efekt powielenia przestrzeni w dużym lustrze, a także doskonałe oświetlenie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także