×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała łazienka – modna i praktyczna

Mała łazienka – modna i praktyczna

Autor: Anna Usakiewicz
08 sty 2015 14:27
Aktualizacja: 15 sty 2015 08:43

Małą łazienkę można urządzić tak, aby była modna, elegancka i funkcjonalna. Niewielki metraż nie musi być przeszkodą, wystarczy zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań.

Ten problem spędza sen z powiek wielu urządzającym i remontującym łazienkę. Jak zaplanować niewielką przestrzeń, aby była elegancka i funkcjonalna zarazem?

Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią warto wziąć pod uwagę rozwiązania, które sprzyjają oszczędności miejsca, ale także jego optymalnemu wykorzystaniu.

Jeżeli planujemy w łazience prysznic, to wybierzmy wersję z drzwiami składanymi do środka. Warto wykorzystać również wszelkie istniejące wnęki, lub wydzielić je za pomocą ścian działowych. Prysznic we wnęce to sposób na praktyczne urządzenie łazienki. Jeżeli brakuje miejsca na tradycyjną kabinę prysznicową, wówczas strefę prysznica można wydzielić za pomocą szklanej ścianki lub ściany działowej wykończonej płytkami lub mozaiką.

Funkcję prysznica i wanny można połączyć wybierając wannę z parawanem. W ten sposób mała łazienka będzie wnętrzem spełniającym potrzeby wszystkich domowników, zarówno zwolenników kąpieli w wannie jak i pod prysznicem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także