PARTNER PORTALU
Mała łazienka - projekt na 6 metrów z pralką

Mała łazienka - projekt na 6 metrów z pralką

Autor: Małgorzata Nietupska
27 kwi 2016 10:25

Kolor biały to baza aranżacji całego mieszkania. Dużo jest go także w łazience. Łazienka jest prosta i nowoczesna lecz jednocześnie intryguje wyrafinowanymi detalami w kobiecym stylu.

Pomieszczenie ma zaledwie około 6 m², ale odnosi się wrażenie, że jest kilka razy większa. To efekt zastosowania wielu pomysłowych trików optycznych.

Dużo luster

Łazienkę powiększają przede wszystkim lustra. Ich powierzchnia jest imponująca – większa niż metraż pomieszczenia. Największe zwierciadła – od podłogi do sufitu – kryją wysoką zabudowę. Jest ona na tyle głęboka, że zmieściły się w niej pralka oraz półki na środki czystości. Warto zwrócić uwagę na podział jej dużych frontów. Zaprojektowano je tak, by można było nie tylko wygodnie otwierać szafę w małym pomieszczeniu, ale i wnieść je do łazienki na etapie urządzania.

Drzwi wysokiej zabudowy mają pionowy uchwyt, który trudno zauważyć. To sprawia, że ogromna lustrzana powierzchnia sprawia wrażenie jednolitej.

Pozostałe lustra również skrywają półki. Są one jednak płytsze. Mieści się na nich mnóstwo kosmetyków i przyborów toaletowych. Ich drzwiczki otwiera się za dolne krawędzie. To sprawia, że na lustrach nie zostają ślady palców.

Światło i przestrzeń

Efekt optycznego powiększenia łazienki potęguje światło. Punktów świetlnych jest tutaj wiele. Taśmy ledowe są zainstalowane pod wiszącymi lustrzanymi szafkami oraz w niszach sufitu. Dodatkowo w powieszany sufit wbudowano kilka lamp, które doskonale oświetlają każdy fragment łazienki.

Łazienka jest praktyczna na co dzień. Łatwo w niej schować wszelkie drobiazgi, co przekłada się na łatwiejsze utrzymania porządku. Jest w niej także półka na dekoracje – nad sedesem i umywalką.

Do relaksu zaprasza wygodna wanna. Fragment ściany nad nią wyłożono płytkami ceramicznymi wyglądające jak skóra krokodyla. Na ich tle została wyeksponowana elegancka bateria.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także