Mała łazienka przy sypialni – zobacz wnętrze w modnych beżach

Mała łazienka przy sypialni – zobacz wnętrze w modnych beżach

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
23 sty 2015 10:56

To łazienka zaprojektowana z myślą o młodym mężczyźnie zafascynowanym szybkimi motocyklami i dobrym kinem. Jest pomieszczeniem przechodnim – to przez nią wchodzi się do sypialni.

Łazienka została utrzymana w jasnej, kremowej kolorystyce, by pan domu – mężczyzna mierzący prawie dwa metry wzrostu, nie czuł się w niej przytłoczony.

Blat z granitu

Na jego życzenie umywalkę zamontowano na większej wysokości, niż standardowo w łazienkach. Prysznic także stanowi przestrzeń o powiększonych wymiarach, by można było z niego komfortowo korzystać tak wysokiej osobie. Męskie gadżety, odłożone na blacie z jasnego granitu, akcentują kolekcjonerskie sympatie pana domu. Mieszkanie w starej kamienicy posiada nietypowy układ, ale zostało zaaranżowane tak, by wygodnie się w nim poruszać. Łazienka, zamykana przesuwnymi drzwiami ze szkła matowego, to pomieszczenie przechodnie, skomunikowane z garderobą i sypialnią pana domu.

  • Optyczny trik

Dużą rolę w grają tu lustra – umiejętnie rozmieszczone, zdają się odbijać w nieskończoność wnętrze łazienki. Aby ją nieco wydłużyć, projektanci zastosowali optyczny trik – na podłodze i suficie został ułożony pastelowy pas płytek w kolorze pomarańczowym. Sporą powierzchnię przechowywania zapewnia tu szafka podumywalkowa, wnęki w ścianie oraz półki pod prysznicem, gdzie można odłożyć wszystkie męskie kosmetyki i akcesoria. Ciekawym zabiegiem okazała się tu również ścianka oddzielająca strefę sedesu od prysznica. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po wejściu do łazienki nie widać od razu intymnej strefy toalety.

    • Optyczne wydłużenie

      proj. Magdalena Pawluk
      Wnętrze tej niedużej łazienki postanowiliśmy nieco wydłużyć. Tu z pomocą przyszły nam duże tafle lustra i odbijający się w nich w nieskończoność pas ciemniejszych, pastelowych płytek. Jasna, beżowa kolorystyka ścian i podłogi to życzenie inwestora – tak przyjemne otoczenie sprawia, że nie czuje się w niej przytłoczony.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także