PARTNER PORTALU
Mała łazienka w beżach – pomysły z polskich domów

Mała łazienka w beżach – pomysły z polskich domów

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
10 wrz 2015 15:23

Urządzając małą łazienkę warto postawić na jasną kolorystykę. Delikatne beże i brązy to świetny wybór – szczególnie, gdy chcemy, aby łazienka miała przytulny i domowy klimat.

Jasne okładziny ścian będą nie tylko eleganckim tłem wyposażenia małego wnętrza, ale także bazą do stworzenia aranżacji w każdym stylu. Do wyboru są kremowe płytki ceramiczne, jasny marmur, drewno naturalne czy odporna na działanie wilgoci farba. W zależności od upodobań wybierzemy więc idealną okładzinę na ściany i podłogę łazienki. Najczęściej spotykaną w polskich domach opcją są płytki ceramiczne – materiał zarówno trwały, jak i modny.

Mała łazienka w bloku lub kamienicy wymaga nie tylko dobrania odpowiedniej kolorystyki, ale również prawidłowego rozmieszczenia elementów wyposażenia. Nieduży metraż nie oznacza od razu konieczności zrezygnowania z wanny – małe modele (np. 120-140 cm długości) z powodzeniem zamontujemy nawet w niewielkiej łazience. Dobrym rozwiązaniem są również narożne kabiny prysznicowe, które pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca w pomieszczeniu.

W polskich łazienkach z małym metrażem często też można spotkać duże tafle lustra – to dzięki nim nawet niewielkie wnętrze zyskuje przestrzeni. Optyczne powiększanie zapewniają lustra zamontowane na prostopadłych lub przeciwległych do siebie ścianach. Dzięki nim możemy np. optycznie wydłużyć lub poszerzyć łazienkę. W małym wnętrzu szczególnie warto dbać o porządek – im mniej drobiazgów i kosmetyków pozostaje na widoku, tym łazienka jest mniej przytłoczona. W utrzymaniu ładu pomoże praktyczna szafka podumywalkowa z szufladami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także