PARTNER PORTALU
Mała łazienka w szarościach - zobacz gotowy projekt

Mała łazienka w szarościach - zobacz gotowy projekt

Autor: Anna Sołomiewicz
20 lip 2016 18:16

Urządzona w szarościach łazienka jest niewielka jednak za sprawą fototapety w kabinie prysznicowej wydaje się większa. Zobaczcie sami.

Łazienka jest mała, w ponadczasowych odcieniach szarości i bieli. Mocniejszy akcent dekoracyjny to fototapeta na szkle z panoramą wielkiego miasta. Zdjęcie zostało tak wykonane, że podczas korzystania z prysznica ma się wrażenie, jakby to było okno, a łazienka znajduje się w wysokim, nowojorskim drapaczu chmur. U stóp ma się widok na wielkie miasto!

Fototapeta w łazience to nie tylko dekoracja, ale też jeden z trików optycznych powiększających małe pomieszczenie. Łazienka otwarta na panoramę miasta wydaje się znacznie większa. Dodatkowo pomieszczenie powiększają lustra oraz doskonałe oświetlenie.

W małych łazienkach problemem jet często nadmiar przedmiotów porozstawianych na półkach i blatach, co może dawać wrażenie nieuporządkowania. Ich liczba jest tym większa, im więcej osób korzysta na co dzień z łazienki. W tej łazience większość kosmetyków i przyborów toaletowych jest schowana.

Na widoku pozostają wyłącznie dekoracje. Specjalnie na nie wykonano półkę. Warto zwrócić uwagę na jej pomysłową, a zarazem prostą konstrukcję. Przed ułożeniem płytek ceramicznych umywalka oraz sedes zostały zainstalowane na specjalnych stelażach. Nad nimi powstała przestrzeń, która po obudowaniu płytkami jest półką przecinającą całą ścianę. Dodatkową dekoracją i elementem powiększającym przestrzeń jest lustrzane wykończenie ściany nad półką.

Powyżej, aż do sufitu, wykonano szafki z lustrzanymi drzwiczkami. Za nimi znajdują się liczne półki na kosmetyki i przybory toaletowe dla całej rodziny. Na domową pralnię, środki czystości oraz zapasowe ręczniki jest przeznaczona zabudowa meblowa od podłogi do sufitu (obok prysznica). W pierwszej chwili trudno ją zauważyć, bo została zamaskowana gładkimi, jasnymi frontami. Jest praktycznie i szykownie. Każdego dnia.

Tekst: Małgorzata Nietupska

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także