Mała łazienka z dużym prysznicem. Pomysłowe wnętrze z fototapetą

Mała łazienka z dużym prysznicem. Pomysłowe wnętrze z fototapetą

Autor: Małgorzata Nietupska
17 lut 2015 08:33

To niewielka łazienka (4 m kw.) stworzona dla wygody gości: z dużym prysznicem oraz półkami i szafkami na kosmetyki. Niezwykła, dzięki fototapecie z bambusami. Jest ciepła (dosłownie) od stóp!

Toaleta znajduje się w nowocześnie urządzonym domu, położonym wśród bujnej zieleni. Mnóstwo w nim bieli i światła, ale także roślin: w donicach, wazonach i na fototapetach (m.in. w kuchni).

Fototapeta z bambusami

Motywem przewijającym się w całym domu są bambusy. Nie mogło go zabraknąć także w łazience gościnnej. Bambusy są tutaj obecne na ogromnej fototapecie na ścianie za sedesem. Ich soczysta zieleń sprawia, że aranżacja łazienki ma świeży, wyrazisty styl. Kolor czerwonego tła na zdjęciu powtórzono na akcesoriach i dodatkach, jak ręcznik, półeczki czy wazonik. Ten sam odcień czerwieni, w roli akcentów, przewija się w całym domu. Wszystko to sprawia, że gościnna toaleta tworzy stylistyczną całość z pozostałymi pomieszczeniami.

Biel i brąz

Aranżacja łazienki jest prosta, wręcz minimalistyczna, ale ciepła w odbiorze. Dominuje tutaj biel lecz przełamana ciemnym brązem podłogi. Do jej wykończenia zostały wybrane płytki ceramiczne stylizowane na deski. Pod nimi jest zamontowane ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu można z przyjemnością stąpać bosymi stopami po ciepłej posadzce. Ten sam odcień brązu powtórzono także na fornirze szafki podumywalkowej.
Bez brodzika
Łazienka wydaje się większa niż w rzeczywistości. Taki efekt m.in. rezygnacji z klasycznego brodzika na rzecz odpływu w posadzce i płytek à la drewno, takich samych w całej łazience. Pomieszczenie jest także doskonale oświetlone. Strefy umywalki i prysznica mają osobno włączone lampy. Dodatkowo w niszy ściennej za sedesem zainstalowano oświetlenie dekoracyjne, które efektownie eksponuje fototapetę i optycznie powiększa toaletę.

Szafka lustrzana z podświetleniem

Ciekawe oświetlenie ma szafka lustrzana nad umywalką. Oprócz klasycznego kinkietu wyposażono ją w podświetlane, przezroczyste dno. To sprawia, że delikatne, rozproszone światło jest kierowane także do dołu. Ułatwia wykonywanie codziennej toalety oraz podkreśla piękne kształty umywalki i baterii. Warto też zwrócić uwagę na pomysłową konstrukcję szafki. Jest ona bardzo wysoka, aż po sufit. W górnej części można przechowywać zapasowe kosmetyki, w dolnej – używane często. Kinkiet, zamocowany pośrodku, odwraca uwagę od jej znacznych wymiarów. Duże lustro zaś wizualnie powiększa przestrzeń. A goście? Są zachwyceni!

Powierzchnia łazienki: ok. 4 m kw.
Powierzchnia łazienki: ok. 4 m kw.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także