PARTNER PORTALU
Modna biała łazienka: kolekcje płytek, które pokochasz

Modna biała łazienka: kolekcje płytek, które pokochasz

Autor: Rafał Konopka
01 maj 2016 07:40

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że biel posiada szeroką gamę odcieni. Ma to szczególne znaczenie przy wyborze płytek ceramicznych, które mają zdobić wnętrze przez lata.

Bieli, bieli nie równa

Moda na biel jest obecnie jednym z najsilniejszych trendów w designie i wystroju wnętrz. To chyba najbardziej ponadczasowy i uniwersalny kolor, który doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych. Pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia i pięknie eksponuje inne elementy wystroju, takie jak ozdobne, designerskie meble czy rozmaite akcenty dekoracyjne. Zanim jednak zdecydujemy się na białe ściany czy podłogi warto zastanowić się nad… ilością bieli w bieli. Na rynku dostępnych jest wiele płytek ceramicznych oznaczanych przez producentów nazwami „biała”, „white” czy „super white”, jednak już gołym okiem widać różnice w odcieniach i czystości bieli. Jak wybrać tę najbielszą?

Jak zmierzyć biel?

Wybierając białe płytki ceramiczne zależy nam zazwyczaj na jak najczystszym odcieniu bieli. Dotyczy to w szczególności wielkoformatowych gresów polerowanych, które tworzą na podłogach i ścianach imponujące lustrzane tafle. Śnieżnobiała biel podkreśla ten efekt i sprawia, że wnętrze jest pięknie rozświetlone. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, producenci płytek stosują specjalny miernik procentowego natężenia bieli, tak zwany „whiteness meter”. Urządzenie to pozwala wykryć nawet niewielkie różnice w nasyceniu bieli na powierzchniach z pozoru podobnych.

Jak jednak rozpoznać „najbielszą biel” bez stosowania specjalistycznych mierników? Jeśli mamy możliwość zestawienia kilku płytek bezpośrednio obok siebie, różnicę widać gołym okiem – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic – Pomocnym wskaźnikiem jest również cena gresu. Musimy pamiętać, że im bielszej płytki poszukujemy, tym automatycznie więcej będziemy musieli za nią zapłacić. Wynika to z kosztownego i skomplikowanego procesu produkcyjnego.

Wyprodukować najbielsze

Aby uzyskać jak najbielszą płytkę ceramiczną, stosuje się drogi minerał o nazwie cyrkon. To on wpływa na cenę, ale także na jakość gresu. Jest to szczególnie istotne, gdyż płytki ceramiczne to ten element wystroju, który wymienia się stosunkowo rzadko – mają nam służyć przez lata pełnią swoich aranżacyjnych możliwości. Na przykład przy produkcji płytek Opp! White cyrkon zastosowany jest nie tylko w szkliwie, ale także w podkładzie. Ta unikalna technika sprawia, że powierzchnia jest, i pozostanie nieskazitelnie biała. Imponujący rozmiar 60x60 cm podkreśli efekt lustrzanej tafli i powiększy optycznie nawet małe pomieszczenie. Mitem jest bowiem pogląd, że wielkoformatowe płytki pasują jedynie do dużych przestrzeni – mówi Joanna Ciecierska.

Więcej kolekcji białych płytek znajdziesz: TUTAJTUTAJ i TUTAJ.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także