PARTNER PORTALU
Najpiękniejsze łazienki 2014 roku – zobacz jak urządzaliśmy

Najpiękniejsze łazienki 2014 roku – zobacz jak urządzaliśmy

Autor: Anna Usakiewicz
08 sty 2015 10:55

Kamień naturalny, fototapeta, biel ożywiona kolorem to główne trendy, jakie w minionym roku dominowały w aranżacjach łazienek. Czy były jedynie modą jednego sezonu, czy też zostaną z nami na dłużej? Oceńcie sami oglądając najpiękniejsze łazienki 2014 roku.

Pora podsumować jak w minionym roku moda kształtowała projekty łazienek Polaków i jakie trendy lansowali architekci wnętrz. Wybraliśmy dziesięć - naszym zdaniem - najciekawszych i najbardziej reprezentatywnych wnętrz, spośród prezentowanych w zeszłym roku na łamach naszych magazynów i serwisów wnętrzarskich. Oto co było modne w 2014 roku.

Beże i brązy

Te niezmiennie od lat cieszące się popularnością  kolory są nadal najchętniej wybierane przez Polaków do łazienek. W 2014 roku przeżywały prawdziwy renesans dzięki bogatej ofercie materiałów oferowanych w tych kolorach. To nie tylko płytki ceramiczne i gres, ale także kamień naturalny. Różne odcienie beżów i brązów można uzyskać także na meblach z MDF-u lakierowanego na dowolny odcień. Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku beże i brązy będą nadal wiodącym kolorem w aranżacjach łazienek. Z pewnością będziemy je oglądać głównie na okładzinach z naturalnych materiałów. 

Fototapety i nadruki cyfrowe

Od dawna fototapety nie były tak popularne jak w ubiegłym roku. Nie tylko w salonach czy kuchniach, ale także w łazienkach. Pojawiły się w wielu projektach w formie fototapet winylowych lub papierowych zabezpieczonych wodoodpornym laminatem oraz w postaci cyfrowych nadruków na szkle. Umieszczane nad wanną, na ścianie za prysznicem czy we wnękach stanowią niebanalną i często niepowtarzalną dekorację łazienki. Najmodniejsze wzory to widok na miasto, egzotyczne krajobrazy i morskie motywy.

Biel ożywiona kolorem

Białe łazienki są niezmiennie modne. Biel była kolorem wiodącym w ubiegłym roku i z pewnością będzie popularna w przyszłości. W 2014 wyraźnie zaznaczyła się moda na łączenie bieli z odważnymi kolorami. W taki sposób do łazienek zawitały żywe pastele, ognista czerwień, czy morski błękit. Każdy z tych kolorów tworzył z bielą udane zestawienie, które decydowało o stylu i charakterze łazienki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także