Niebieska łazienka – gotowy projekt dla dzieci

Niebieska łazienka – gotowy projekt dla dzieci

Autor: Małgorzata Nietupska
31 maj 2016 16:00

Kompozycję biało-niebieskiej łazienki wyznacza oś symetrii nakreślona na posadzce. Użytkownikami są przedszkolak i dwójka nastolatków.

Łazienka jest jedną z kilku w przestronnym domu. Ma jednak zupełnie inny charakter niż pozostałe, których aranżacje odwołują się do stylu wiktoriańskiego. Jej nowoczesny wystrój wiąże się z młodym wiekiem użytkowników.
Kontrastowe zestawienia bieli i ciemnego błękitu sprawiają, że łazienka wyróżnia się dynamiką i naturalnie kojarzy z młodością
.
Duża powierzchnia sprzyjała realizacji pełnej rozmachu, odważnej wizji młodzieżowego atelier. Posadzkę i ściany pokryły białe i niebieskie płytki. Sposó ich ułożenia porządkuje i dynamizuje przestrzeń.

Oś symetrii, utworzona przez kontrastowe zestawienie kafli na podłodze, podzieliła łazienkę na dwie strefy funkcjonalne o kształcie równoramiennych trójkątów: kąpielową oraz toaletowo-higieniczną.

Bliżej drzwi wejściowych znajduje się trójkąt toaletowo-higieniczny. Porannym kolejkom do łazienki zapobiegają dwie umywalki. Duże lustra, szerokie blaty umywalek, relingi do zawieszenia ręczników, bidet, szafka na środki czystości - każdy szczegół¸ zaprojektowano z myślą o wygodzie młodych użytkowników.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także