PARTNER PORTALU
Nieustawna łazienka – tak urządzisz wąskie wnętrze

Nieustawna łazienka – tak urządzisz wąskie wnętrze

Autor: Anna Usakiewicz
31 paź 2014 10:34

Wąskie i nieustawne łazienki też mogą być funkcjonalne. Warunkiem jest praktyczne rozmieszczenie sprzętów oraz wybór modeli oszczędzających miejsce. Do tego kilka trików optycznych i z łazienki można korzystać wygodnie.

Wąska łazienka to problem wielu właścicieli domów i mieszkań, zwłaszcza posiadaczy mieszkania w bloku czy starej kamienicy. Wąskie pomieszczenia nie są łatwe do urządzenia. Wymagają sprytu, pomysłowości i sporej znajomości rynku wyposażenie, aby znaleźć np. modele sanitariatów i kabin prysznicowych przeznaczonych do nieustawnych, małych łazienek.

Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim szukajmy podwieszanej ceramiki sanitarnej. Zajmuje znacznie mniej miejsca niż modele stojące, a nawet konieczność zabudowania podtynkowych stelaży nie będzie powodowała "straty" przestrzeni, jeżeli zaplanujemy sedes w głębi, przy węższej ścianie.

Zamiast instalowania tradycyjnej kabiny prysznicowej, lepiej zaplanować prysznic we wnęce. W wąskich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się drzwi do wnęki składane do środka podczas otwierania. Wchodzenie i wychodzenie będzie łatwe, a już kilkanaście centymetrów od prysznica możemy umieścić sedes lub szafkę z umywalką.

Wszystkie sprzęty najlepiej zaplanować na jednej ścianie, a na przeciwległej - tylko te montowane na ścianie: płaski grzejnik, reling, lustro, dekoracyjny obraz.

Lustra odrywają dużo większą rolę w wąskim pomieszczeniu niż tym o typowym formacie. Optycznie powiększają przestrzeń i dodają głębi. Sprawdzonym trikiem optycznym jest umieszczenie luster na przeciwko siebie - wówczas łazienka wydaje się szersza.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także