×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna łazienka dla dzieci: gotowy projekt w kolorze

Nowoczesna łazienka dla dzieci: gotowy projekt w kolorze

Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
10 paź 2018 10:16

Prosta i niemal pozbawiona dekoracyjnych detali łazienka nie jest chłodna ani surowa. Radosny nastrój wprowadza tu motyw kolorowych motyli przy wannie, przywodzący na myśl dziecięcą beztroskę.

Z łazienki korzysta dwoje dzieci. Jedno z nich niedługo będzie nastolatkiem. W tym wieku pasje nie muszą być jeszcze skrystalizowane. Upodobania mogą zmieniać się niemal z dnia na dzień. Dlatego łazienka nie ma typowo dziecięcego charakteru. Inwestorom i projektantce zależało, by nie znudziła się użytkownikom, gdy podrosną.

Dominująca, czarno-biała kolorystyka w strefie umywalki została przełamana intensywną żółcią. To kolor, który wprowadza nas w świat dzieci. Żółty kolor w tej łazience pojawia się trochę jak element dowcipu – mówi autorka projektu arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Chcieliśmy po dziecięcemu przełamać dostojną czerń i biel. Największą trudnością okazało się znalezienie żółtej umywalki, która odpowiadałaby naszym wymaganiom. Jednak w końcu się udało – dodaje.

Elementem bardzo istotnym dla stworzenia klimatu tego wnętrza jest oświetlenie. Dzięki oknu, do łazienki dociera dzienne światło. Umiejętnie rozmieszczone, bogate ledowe oświetlenie pozwala wydzielić i doświetlić poszczególne strefy pomieszczenia w ciągu dnia. Wieczorem, ciepła barwa światła tworzy przytulny nastrój.

Łazienka została zaaranżowana bardzo praktycznie i funkcjonalnie. Proste, geometryczne kształty ceramiki i kabiny prysznicowej porządkują przestrzeń. Surowy, minimalistyczny charakter mebli niwelują lakierowane na wysoki połysk powierzchnie. W prostych i możliwie uporządkowanych wnętrzach znacznie lepiej się czujemy, łatwiej odnajdujemy – uważa projektantka. Niezagracone pomieszczenia prościej też utrzymać w czystości – dodaje.

Projektantka zadbała, by wszystkie zbędne detale pozostały ukryte. Pojemna zabudowa ściany przy umywalce mieści łazienkowe akcesoria, brudne ręczniki i inne drobiazgi. Dzięki temu w łazience udaje się zachować porządek. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest obszerny blat przy umywalce. Podczas codziennych zabiegów możemy tam na chwilę odłożyć niezbędne akcesoria. Następnie, po zakończeniu toalety chowamy je do szafki. Podobną funkcję pełni łatwa w utrzymaniu czystości półka przy wannie i w kabinie natryskowej. Czyste, złożone ręczniki mają swoje miejsce na półce pod umywalkowym blatem.

PROJEKT: arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek, Arte Dizain, www.artedizain.pl

ZDJĘCIA: Bartosz Jarosz. STYLIZACJA: Beata Leszczyńska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także