PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka na poddaszu: gotowy projekt

Nowoczesna łazienka na poddaszu: gotowy projekt

Autor: Anna Sołomiewicz
01 lut 2017 09:52

Nowoczesną łazienkę na poddaszu urządzono w bieli i kolorach drewna, a charakteru dodają jej płytki 3D na ścianach.

Dominująca w aranżacji biel kreuje klimat orzeźwienia, a przy tym rozświetla niewielkie pomieszczenie na poddaszu, które za sprawą nowoczesnych form, ciekawych połączeń i dekoracyjnych okładzin jest niezwykle stylowe.

Łazienka pani i pana domu w efekcie generalnego remontu została połączona z sypialnią. Pomieszczenia odgradzają przesuwane, fornirowane drzwi ujęte w formę imponującej ramy. Ciepły, wyrazisty i elegancki fornir orzecha amerykańskiego stał się lejtmotywem całego projektu. Na parterze zestawiony z elegancką czernią, której miejsce na piętrze zajęła świetlista, acz równie elegancka biel, która sygnuje strefy prywatne.

Nieregularny kształt pomieszczenia, jak i skosy dachowe nie przeszkodziły w stworzeniu komfortowej łazienki. Wręcz przeciwnie – wszystkie mankamenty udało się przekuć w atuty, czego efektem jest elegancki i wygodny salonik kąpielowy dla dwojga. Trudno dostępną przestrzeń pod skosem dachowym wykorzystano ustawiając wysoki słupek, o częściowo otwartej konstrukcji, co eliminuje problem związany z otwieraniem drzwiczek w tak newralgiczny miejscu. Co ciekawe, półki i schowki znajdują się zarówno od frontu, jak i na tylnej ścianie mebla, co gwarantuje sporo miejsca do przechowywania niezbędnych łazienkowych akcesoriów. 

W miejscu, gdzie pomieszczenie jest najszersze, czyli tuż przy wejściu, umieszczona została kabina prysznicowa, sąsiadująca z wanną, na przeciwko zaś mieści się strefa sanitarna. Nowoczesne formy i materiały, które odgrywają w projekcie główną rolę, stanowią także o funkcjonalności pomieszczenia. Zdominowane przez proste linie oraz geometryczne formy wyposażenie pozwala komfortowo korzystać z łazienki, oszczędzając przy tym sporo z tej niewielkiej przestrzeni. Taką rolę spełnia np. podwieszany sedes z gotową obudowa spłuczki, czy blat podumywalkowy, w którego wnętrzu można schować ręczniki.

Z kolei zestaw materiałów, kolorów i kształtów sprzyja optycznemu powiększeniu przestrzeni. Panująca we wnętrzu aura nowoczesnej elegancji to przede wszystkim zasługa ceramicznych płytek ściennych o trójwymiarowej fakturze. Odbijająca światło powierzchnia mieni się licznymi refleksami dając złudzenie ruchu. Dawkowany z umiarem fornir orzecha amerykańskiego ociepla wnętrza i jako dodatek w stylu naturalnym wprowadza klimat domowego SPA.

Projekt: Jan Sikora, Sikora Wnętrza

Tekst: Anna Usakiewicz

Zdjęcia: Bartosz Jarosz; Stylizacja: Beata Leszczyńska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także