PARTNER PORTALU
Optymistyczna łazienka dla rodziny - ożywiona zielenią

Optymistyczna łazienka dla rodziny - ożywiona zielenią

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
14 marz 2014 15:15

Utrzymaną w bieli łazienkę dla rodziny ożywia figlarna zieleń. Pojawia się ona nie tylko jako kolor dodatków, ale też na zasłonie oddzielającej strefę użytkową od przechowywania.

Ciekawym rozwiązaniem w tym wnętrzu jest zastosowanie ożywczej barwy, która wnosi świeżość i energię. Łazienka dla rodziny zyskuje także dzięki minimalistycznym elementom wyposażenia.

Napawa optymizmem

Rodzinna toaleta w pełni wpisuje się w jasną lecz niesterylną koncepcję wystroju całego domu. Utrzymana jest w minimalistycznej bieli, której dziewiczość przełamuje mocny kolor. W tym wypadku zieleń – barwa powszechnie spotykana w naturze, kojarząca się ze świeżością, spokojem i zadowoleniem. Jej zintensyfikowany odcień napawa optymizmem i dodaje energii na cały dzień. W łazience dla rodziny zielone są nie tylko dodatki, ale przede wszystkim szeroka kotara. Oddziela ona przestrzeń użytkową od strefy przechowywania, którą urządzono w miejscu, gdzie tradycyjnie znajduje się wanna. Pozwoliło to ergonomicznie zagospodarować przestrzeń rodzinnej łazienki oraz zbudować klimat zachęcający do codziennej „gry w zielone”. To jednak nie jedyny zabawny akcent w tym niewielkim pomieszczeniu.

Wrażenie czystości

Uwagę w łazience dla rodziny przyciągają czarno-białe płytki z przypominającymi prasowe nagłówki licznymi nadrukami, którymi wyłożono jedną ze ścian kabiny prysznicowej. Ta ostatnia umiejscowiona została w specjalnej niszy, do której wystarczyło jedynie zamówić odpowiednie drzwi. Dzięki temu rozwiązaniu można było zrezygnować z gotowej już kabiny, która niewątpliwie zakłóciłaby minimalistyczną koncepcję wystroju. Efekt czystości i klarowności przestrzeni potęguje zamontowana tuż nad umywalką i sedesem duża tafla lustra, przy której nieustannie czuwają multikolorowe kotki – symbole życiowej witalności.

Tekst: Urszula Tatur

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także