Płytki ceramiczne: 12 kolekcji z 2017 roku

Płytki ceramiczne: 12 kolekcji z 2017 roku

Autor: Anna Sołomiewicz
07 sty 2018 12:31

Płytki ceramiczne to wciąż najchętniej wybierany materiał wykończeniowy przestrzeni łazienek. Zobaczcie kolekcje, które swój debiut miały w 2017 roku.

Wciąż najpopularniejszym materiałem wykończeniowym stosowanym w łazienkach są płytki ceramiczne. Są trwałe, dobrze znoszą wilgoć, łatwo je utrzymać w czystości, a co więcej, wciąż ewoluują, osiągają nowe formaty i wygląd. 

W roku 2017 modne były płytki nawiązujące do natury. Tryumfy święciły płytki imitujące drewno, a także kamień (widać to było choćby w kolekcjach prezentowanych przez producentów na targach Cersaie). Wciąż również popularny był patchwork, zwłaszcza w propozycjach z targów Cevisama, które odbyły się w lutym. Ponadto, obok kolekcji imitujących drewno i kamień, producenci chętnie pokazywali również płytki strukturalne, zwane również płytkami 3D.  

Coraz popularniejszym trendem są także wielkoformatowe slaby. Płytki, lub bardziej adekwatnie, płyty ceramiczne osiągające rozmiary nawet 120x240 cm ma w swojej ofercie coraz więcej producentów. 

W naszej galerii prezentujemy wybrane kolekcje płytek ceramicznych, które zadebiutowały w 2017 roku. Które podobają się Wam najbardziej?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także