PARTNER PORTALU
Płytki ceramiczne: 5 trendów na czasie

Płytki ceramiczne: 5 trendów na czasie

Autor: Anna Sołomiewicz
26 cze 2019 10:14

Płytki ceramiczne to absolutna klasyka wśród materiałów wykończeniowych stosowanych w łazienkach. Oferują przy tym ogromną różnorodność wzorniczą. Dziś podsumowujemy 5 modnych trendów.

Płytki ceramiczne to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Za ich zastosowaniem przemawiają nie tylko praktyczne walory użytkowe, ale także bogactwo dostępnych wzorów, kolorów, formatów. Jest ich całe mnóstwo, a wciąż pojawiają się nowe trendy! Wielkoformatowe ceramiczne slaby czy też płytki niczym lastryko - to jedne z najgorętszych trendów ostatnich kilku miesięcy.

My dziś podsumowujemy jednak te bardziej "zadomowione" tendencje wzornicze, które zobaczyć możemy zarówno na międzynarodowych targach, w ofercie rodzimych producentów oraz w realizacjach prywatnych łazienek. 

Płytki jak kafle. Naszym zdaniem zdecydowanie jeden z bardziej urokliwych trendów. Niewielkie cegiełki z fazowanymi krawędziami przywodzą na myśl piece kaflowe z domów naszych babć. Pięknie prezentują się w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym, retro czy vintage.

Patchwork. Technika dekoracji, która powstała z konieczności radzenia sobie z brakiem funduszy na remont, obecnie jest jednym z najmodniejszych sposobów dekoracji ścian i podłóg w łazienkach. Patchworkowe płytki ma w swojej ofercie większość producentów, oferując bogaty przekrój produktów: od wielobarwnych kombinacji, po płytki utrzymane w jednej tonacji.

Płytki niczym tekstylia. Współczesne płytki ceramiczne imitują rozmaite materiały i mogą mieć najbardziej zaskakujące faktury. Jednym z ciekawszych wykończeń są płytki imitujące tekstylia. Takie płytki wyglądają bardzo przytulnie i mogą śmiało "udawać" tapetę na ścianie. Są również przyjemne w dotyku. Nam szczególnie do gustu przypadły imitacje jeansu.

Płytki jak drewno. Drewno jako materiał budowlany i wykończeniowy towarzyszy ludzkości od wieków. Lubimy otaczać się drewnianymi przedmiotami, bo budują one przyjemny klimat we wnętrzu, dodają mu przytulności, ale także swoistej elegancji. Miłość do drewna przekłada się na popularność płytek ceramicznych imitujących drewno. Płytki jak drewno są obecne na rynku od lat, ale dzięki nowoczesnym technologiom coraz wierniej odwzorują naturalny materiał.

Płytki jak kamień. Kolejny rodzaj płytek ceramicznych imitujących materiał od wieków znany z natury. W tym sezonie szczególnie modne są płytki imitujące białe marmury calacatta czy carrara - zarówno w wersji gładkiej, jak również ciekawych wariantach strukturalnych. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także