Przytulna łazienka: gotowy projekt w beżach i brązach

Przytulna łazienka: gotowy projekt w beżach i brązach

Autor: Anna Sołomiewicz
19 wrz 2016 10:00

Przytulna kolorystyka i masa rozwiązań sprzyjająca relaksowi. Zobaczcie gotowy projekt łazienki w apartamencie w Warszawie!

Łazienka przy sypialni została stworzona do celebracji życia: przestronna, komfortowa, luksusowa. Każdy detal aranżacji sprzyja relaksowi. Wanna wolno stojąca czy łóżko? Miło mieć taką alternatywę co wieczór.

Łazienka znajduje się w apartamencie w centrum Warszawy. Tak jak jej właściciel ma charakter, styl i klasę. To wnętrze dżentelmena, który ceni luksus na co dzień. Łazienka jest prosta, wręcz minimalistyczna, ale jednocześnie ciepła w odbiorze. Tutaj aż chce się być i wypoczywać. Tło eleganckiej aranżacji tworzy trawertyn w kremowo-beżowych odcieniach. Wyłożono nim ściany od podłogi po sufit. Nad blatem jego spokojna kolorystyka została przełamana ciemniejszym marmurem, który nadaje łazience męski szlif. Ciepłe odcienie trawertynu i marmuru zdają się przenikać wzajemne. W ich spokojny dialog ciekawie wkomponowano fornir na frontach szuflad pod umywalkami.

Na takim wyrafinowanym, neutralnym tle wyeksponowano wolno stojącą wannę. To model z konglomeratu, o łagodnie zarysowanej linii i cienkich ściankach. Do kompletu: podłogowa bateria wannowa z designerską wylewką tworzącą półkę na kosmetyki. Wanna została ustawiona w łazience, ale tak, by – jeśli przyjdzie ochota – otworzyć na oścież przesuwne drzwi. W ten sposób dosłownie w chwilę można połączyć łazienkę z sypialnią, tworząc niezwykle intymną strefę wypoczynku, na której pograniczu jest właśnie wanna.

Rano czy po treningu można wziąć orzeźwiający prysznic. Kabina prysznicowa została zaaranżowana w przestronnej wnęce zamykanej drzwiami ze szkła. Wyposażono ją w dużą deszczownię sufitową. Każdy detal aranżacji łazienki zaprojektowano z myślą o komforcie na co dzień. Pod posadzką jest ogrzewanie podłogowe. Grzejnik to model z funkcją suszenia ręczników. Jego chromowane wykończenie, a także akcesoria łazienkowe, dopasowano do baterii. Szafki lustrzane mają nowoczesny, przesuwny system otwierania.

Podczas kąpieli czy porannej toalety łazienkę wypełnia muzyka. Głośniki zostały ukryte w podwieszanym suficie. Nastrojowy klimat współtworzy także światło, w różnych układach scen świetlnych z inteligentnym sterowaniem. Wystarczy jeden dotyk na smartfonie, by wybrać specjalne oświetlenie na czas kąpieli strugach deszczownicy, a jeszcze inne – relaksu w wannie. Nawet okręcenie wody w tej łazience awansuje do rytuału. Płynąca woda zajmuje całą szerokość kaskadowej wylewki i kojarzy się górskim potokiem. Bateria jest jak rama: prosta, czysta, eksponująca pierwotną urodę strumienia.

 Źródło: magazyn Świat Łazienek i Kuchni nr. 4/2016

Projekt: arch. Anna Fodemska, Anna Fodemska Architektura Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także