PARTNER PORTALU
Soczysta zieleń w łazience: płytki w kolorze roku 2017

Soczysta zieleń w łazience: płytki w kolorze roku 2017

Autor: Anna Sołomiewicz
25 sty 2017 15:41

Najbliższe 12 miesięcy będzie należało do koloru zielonego – zarówno w modzie, designie, jak i architekturze. Zobaczcie, jak wprowadzić go do łazienki za pomocą płytek.

Wszystko za sprawą instytutu Pantone, który co roku ogłasza najmodniejszą barwę nadchodzących sezonów. Tym razem padło na Greenery, czyli jasną, soczystą zieleń. Odcień ten pojawił się zarówno na wybiegach u największych kreatorów mody, jak i w elementach wyposażenia wnętrz.

Zieleń na wybiegach

Według instytutu Pantone, Greenery ma symbolizować nowy początek. Nie od dziś kojarzymy przecież kolor zielony z nadzieją i odradzaniem się. Tak żywa barwa może wydawać się trudna w zakomponowaniu, okazuje się jednak, że jej zestawienie z innymi wcale nie jest trudne. W kolekcjach światowej sławy projektantów mody pojawiał się zarówno zielony total look (Balmain, Emilio Pucci, Versace), jak i wielobarwne stylizacje z pojedynczymi akcentami w odcieniu Greenery (Miu Miu, Michael Kors, Dsquared2).

Soczysta mozaika

Kolorystyczne trendy są wykorzystywane nie tylko przez projektantów mody, ale i wnętrz. Chcąc urządzić pomieszczenie z wykorzystaniem najmodniejszej barwy 2017 roku warto skorzystać z propozycji Grupy Tubądzin. Akcenty w odcieniu Greenery znalazły się m.in. w kolekcji Lemon Stone. Tak jest chociażby w przypadku mozaiki ściennej, gdzie zielone szkiełka stanowią kontrast do szarej, surowej powierzchni sześciokątnych płytek. Soczysta zieleń znalazła się także na listwie i obrazie ściennym, który przedstawia kamienisty brzeg gdzieniegdzie pokryty mchem.

Greenery w Berlinie

Najmodniejszego odcienia 2017 roku nie mogło zabraknąć w kolekcji Berlin, którą dla Tubądzina zaprojektował Maciej Zień. Kolor Greenery znajdziemy tu w postaci listwy ściennej Fluo, która – choć jest jedynie detalem – z pewnością ożywi każde pomieszczenie i nada mu świeżości.

W zestawie z bielą

Soczystozielone płytki znajdują się w ofercie marki Tubądzin od wielu lat. W 2009 r. firma wprowadziła na rynek linię Colour, która do dziś nie traci na popularności. Wyraziste płytki w odcieniu bardzo podobnym do Greenery mogą dominować we wnętrzu, jednak równie dobrze możemy złagodzić je bielą lub pastelowymi odcieniami różu i błękitu, które Pantone wybrał na kolory roku 2016.

A jeśli chcemy, aby w naszym domu zrobiło się zbyt zielono, wystarczy zainwestować
w wyraziste zielone akcesoria. Może być to na przykład dozownik do mydła, ręcznik lub wazon. Warto pomyśleć także o żywych roślinach, które zbliżą nas do natury jak żaden inny zielony dodatek.  

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także