PARTNER PORTALU
Szara łazienka: gotowy projekt z Krakowa

Szara łazienka: gotowy projekt z Krakowa

Autor: Anna Sołomiewicz
28 lut 2018 08:20

Urządzonej w minimalistycznym stylu łazience nie brak zarówno industrialnego pazura jak i domowego ciepła. Połączenie faktur drewna i betonu z oszczędnymi formami wyposażenia pozwoliło stworzyć wnętrze przytulne i efektowne.

Usytuowane na poddaszu zabytkowej, krakowskiej kamienicy mieszkanie urządzono w przytulnej odsłonie stylu loft. Z założenia miało być loftowo, ale nie zimno; rodzinnie, ale nie dziecinnie – podkreśla w kilku słowach koncepcję wnętrza jego właścicielka oraz autorka projektu, Katarzyna Walawska. Łazienka idealnie wpisuje się w założenia pani domu i mamy trójki dzieci.

Pomieszczenie urządzono w stylu minimalistycznym, z naciskiem na szary kolor, który spowija podłogi i ściany. Te ostatnie zostały całkowicie pozbawione wszelkich dekoracji – rolę zdobień pełni chropowata faktura betonowych płytek. Surowe powierzchnie stanowią kontrastujące tło dla pięknie wyeksponowanych gładkich, białych wykończeń ceramiki sanitarnej i wanny.

Minimalizm aranżacji podkreślają dodatkowo schowane instalacje: baterię wannową wpuszczono w rant wanny, a w.c. i bidet oraz armaturę umywalkową zamontowano na stelażach podtynkowych. Jedynym widocznym elementem instalacyjnym jest tutaj rurkowy grzejnik łazienkowy, który poza rolą grzewczą spełnia również funkcję dekoracyjną. Pomalowany na czarno, nawiązuje stylem do industrialnego klimatu mieszkania i koresponduje z czarnymi, metalowymi detalami w innych pomieszczeniach.

Monochromatyczne zestawienie barw ociepla wizualnie obecność drewna w przytulnym wybarwieniu. Zarówno szafkę podumywalkową, jak i wysoki, pojemny słupek wpasowany w róg pomieszczenia zdobi wyraźny rysunek drewna, wprowadzający do wnętrza odrobinę domowego klimatu. Fronty mebli zdobią natomiast okazałe, czarne uchwyty harmonizujące z kolorystyką zarówno grzejnika, jak i kontaktów w strefie umywalki. Całość wystroju rozświetla i rozjaśnia łazienkowe lustro – tutaj w postaci lustrzanej szafki, która dodatkowo pomieści podręczne akcesoria i przedmioty codziennego użytku. Lekkości dodają także taśmy ledowe poprowadzone wzdłuż krawędzi wanny.

Projekt: Katarzyna Walawska

Wnętrze zajęło pierwsze miejsce w ubiegłorocznej edycji konkursu „Dobrze mieszkam z Dobrze Mieszkaj”

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Alicja Pietrowska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także