PARTNER PORTALU
Szara łazienka ożywiona błękitem: zobacz gotowy projekt

Szara łazienka ożywiona błękitem: zobacz gotowy projekt

Autor: Świat Łazienek i Kuchni
22 maj 2019 09:38

Szarą łazienkę przy sypialni urządzono w szarościach, a kropla błękitu kojarzy się - zgodnie z życzeniem inwestorki - z morskimi klimatami.

Łazienka sąsiadująca z główną sypialnią została zaprojektowana zgodnie z życzeniem inwestorki. Jej wystrój miał się kojarzyć z morskim klimatem, a obowiązkowym elementem wyposażenia miała być duża umywalka, umieszczona na półpostumencie.

Jako bazę kolorystyczną wnętrza, architekt zaproponowała wielkoformatowe płytki w kolorze złamanej szarością bieli. Na tym tle wyraźnie odcina się obudowa wanny, wykonana z mozaiki w pięknym, niebieskim kolorze. Drobne kostki, niczym tafla wody mienią się w świetle wieloma odcieniami błękitu, co przywodzi na myśl marynistyczne skojarzenia. Znajdujące się naprzeciw wanny lustro dodatkowo potęguje ten efekt, roznosząc kolor po całym wnętrzu. Podcięcie obudowy i podświetlenie wanny u dołu daje wrażenie, jak gdyby unosiła się ona w powietrzu. To także bardzo praktyczny zabieg, umożliwiający komfortowe korzystanie z wanny. Choć w łazience nie ma osobnej kabiny natryskowej, składany parawan nawannowy pozwala wziąć szybki prysznic, kiedy nie ma czasu na długą, odprężającą kąpiel.

Naprzeciw drzwi wejściowych projektantka umieściła okazałą ceramiczną umywalkę. Organizuje ona przestrzeń łazienki niczym królowa na postumencie. Inwestorzy nie akceptowali blatu ani bocznych, wolnostojących szafek do przechowywania podręcznych akcesoriów. Chcieli mieć „czystą” umywalkę na półpostumencie i nic dookoła – wyjaśnia Magdalena Lehmann. Pusta przestrzeń wokół tak wyeksponowanej, dużej umywalki jest dla właścicieli mieszkania synonimem uporządkowania przestrzeni i spokoju – dodaje architekt.

Duża powierzchnia odkładcza umywalki pozwala pozostawić tam na chwilę niezbędne na co dzień akcesoria i kosmetyki. Aby umożliwić dłuższe przechowywanie łazienkowych utensyliów, projektantka wygospodarowała przestrzeń na obszerną, narożną szafę w sąsiedztwie toalety. W ten sposób wnętrze pozostaje czyste, w zgodzie z upodobaniem inwestorów do minimalizmu. Przestrzeni nie zaburzają dodatki i bibeloty.

Istotnym elementem aranżacji łazienki są także lustra. Ich rola jest ważna zarówno dla funkcjonalności, jak i estetyki wnętrza. Dzięki nim dziewięciometrowa łazienka wydaje się większa. Duża lustrzana tafla umieszczona nad umywalką, została podświetlona z obu stron, co gwarantuje użytkownikom komfort podczas codziennej toalety. Dodatkowo po lewej stronie umywalki zamontowano okrągłe lusterko powiększające na poręcznym, wysuwanym ramieniu. Podłużna tafla lustra, pokrywająca od podłogi do sufitu drzwi do szafy, umożliwia z kolei pełne przyjrzenie się całej sylwetce przed opuszczeniem łazienki.

Tekst: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk. Zdjęcia: Bartosz Jarosz; Stylizacja: Marta Pancewicz

Projekt: Lehmann Design
arch. Magdalena Lehmann
magda@lehmanndesign.pl
lehmanndesign.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także