PARTNER PORTALU
Szara łazienka - pomysł na minimalistyczne wnętrze

Szara łazienka - pomysł na minimalistyczne wnętrze

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
10 maj 2016 14:00

Jedna z dwóch łazienek w mieszkaniu z założenia miała mieć minimalistyczny charakter. Najważniejszym życzeniem państwa domu było, by zamontować tu wannę o ergonomicznej długości 140 cm.

Łazienka dla gości to pomieszczenie skąpane w stonowanych szarościach. Inwestorzy chcieli, by panował w niej chłodny, industrialny styl. Pani domu – z wykształcenia ekonomistka, oraz jej mąż – inżynier, są pasjonatami designu i nowoczesnego wzornictwa. Chcieli, by także łazienka miała modny, minimalistyczny charakter. Dlatego też w tym wnętrzu na ścianach ułożono duże szare płytki wyglądem przypominające beton. Takie loftowe akcenty pojawiają się w całym mieszkaniu, urządzonym w nowoczesnym, industrialnym stylu. Rolę główną grają odcienie nawiązujące do chłodnego betonu tak bardzo popularnego w stylu loft.

Trójwymiarowy wzór

Gościnną łazienkę cechuje nie tylko stonowana kolorystyka – sporym zaskoczeniem jest także podłoga obłożona płytkami z nadrukowanym trójwymiarowym wzorem. Jak zaznacza autorka projektu, Małgorzata Łyszczarz, ten ciekawy motyw miał być czymś, co wyróżni tę „wyciszoną” aranżację. Bez wątpienia trójwymiarowy wzór daje małemu wnętrzu w szarościach ciekawe złudzenie optyczne. Mimo że łazienka jest nieduża, stworzono tu również schowek na przechowywanie środków czystości i kosmetyków. Projektantka, tworząc strefę WC, musiała nieco wysunąć ściankę za sedesem, by można było ukryć instalację. Tuż nad nią, w pustej przestrzeni w ścianie, powstała praktyczna szafka.

Mała wanna

Druga z łazienek, otwarta na sypialnię państwa domu, ma kabinę prysznicową. Dlatego życzeniem inwestorów było, aby wnętrze dla gości zostało wyposażone w wannę. Do tak małego wnętrza trudno było dobrać odpowiedni model. Ostatecznie udało się jednak kupić wannę o ergonomicznej długości 140 cm. Do jej obudowania użyto szarych płytek – identycznych do tych, które ułożono na ścianach. Minimalistyczny styl cechuje tu również ceramikę – małą, poręczną umywalkę oraz podwieszany sedes. Wizualne powiększenie zapewnia aranżacji spora tafla lustra nad umywalką. W tej strefie wzrok przyciągają także minimalistyczne lampy w formie żarówek. Są nawiązaniem do panującego w całym mieszkaniu stylu loft. Czerwone dodatki ożywiają stonowane wnętrze – można je zmieniać wraz z kolejnymi porami roku czy w zależności od nastroju.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także