Szykowna łazienka dla dwojga. Tak ją urządzisz w beżach i czerni

Szykowna łazienka dla dwojga. Tak ją urządzisz w beżach i czerni

Autor: Małgorzata Nietupska
01 cze 2015 08:28

Wystrój oparty na kontraście kształtów nigdy nie zawodzi. Gdy do tego wybierze się czerń, biel i delikatny beż, łazienka zachwyca elegancją i dobrym gustem.

To główna łazienka w domu. Tu można rano zrobić makijaż przed wyjściem do pracy czy się ogolić. Wieczorem zaś wypocząć w wygodnej wannie z hydromasażem. Czasem korzystają z niej goście.

Właściciele chcieli, aby łazienka była nowoczesna, bardzo elegancka lecz z elementami dekoracyjnymi o ciekawych kształtach. Stąd pomysł na szafkę podumywalkową z ozdobnymi nóżkami, mozaikowe lustra czy kryształowe lampy. Wyjątkową dekoracją jest także wykończenie jeden ze ścian.

Przytulnie i elegancko

Punktem wyjścia było drewno, z którego są zrobione drzwi łazienkowe. Do jego usłojenia i kolorystyki dopasowano fornir z orzecha amerykańskiego. Arkusze forniru, przycięte pod kątem 45 stopni i zamocowane na ścianie, utworzyły z drzwiami unikalną kompozycję kojarzącą się ze stylem art déco. Duża płaszczyzna drewna dodaje również wnętrzu przytulności. Bazą aranżacji jest bardzo jasny beż w postaci płytek ceramicznych ze wzorem trawertynu, zarówno na ścianach, jak i podłodze.

Czerń oraz lustra

Z tak neutralnym tłem szykownie, bez ostrych granic kontrastuje czerń mebli oraz mozaiki. Efekt przytulnej elegancji potęgują łagodnie zarysowane linie ceramiki sanitarnej czy luster. Wchodząc do tej łazienki ma się wrażenie, że to świat jak z rezydencji za czasów Coco Chanel. Jest przestrzeń, blask, luksus, nieszablonowe rozwiązania. Pomieszczenie ma jednak sekret. Za ogromnymi zwierciadłami na wprost wejścia jest zamaskowana duża szafa gospodarcza na ręczniki, kosmetyki, środki czystości. Lustrzane fronty powiększają także optycznie łazienkę. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się dwukrotnie większe.

  • Ozdobne formy

    arch. Michał Mikołajczak
    Właściciele lubią styl nowoczesny i tak mają urządzony cały dom. Jednak w pragnęli, zwłaszcza pani domu, aby w głównej łazience wprowadzić elementy bardziej ozdobne, ale nie glamour. Taki bardziej dekoracyjny charakter ma strefa umywalek – z lekko fantazyjną szafką i lustrami w mozaikowych ramach. Ich ozdobne formy stonowała elegancka i ponadczasowa czerń. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także